ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – ΑΕΚ 3-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΟΦΗ κόντρα στην ΑΕΚ που προβλημάτισε κυρίως στην άμυνα. Ο Μάντζιος άνοιξε το σκορ στο 12′ και ο Σουμπίνιο έκανε 2 τα τέρματα του ΟΦΗ. Ο Λυμπερόπουλος μείωσε για την ΑΕΚ στο 60′ αλλά και πάλι ο Μάντζιος έκανε το 3-1.

Αντικυβερνητικό πανό και στο ΟΦΗ-ΑΕΚ

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

84′ Ο Γκέντσογλου στη θέση του Βάργκας και ο Καμπάνταης αντί του Σουμπίνιο.

81′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μάντζιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα χάρισε ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του. Πολλά προβλήματα στην άμυνα έχει η ΑΕΚ. Ο Μανωλάς τα… άκουσε από τον Κωστένογλου.

73′ Ο Ζόρντι στη θέση του Μποντορ.

72′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπέλεκ κι αυτός προ κενής εστίας αστόχησε απελπιστικά.

63′ Ο Λόπεθ στη θέση του Σίσιτς.

62′ Κεφαλιά του Μπέλεκ, μπλόκαρε ο Κάρολ.

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Φοβερή προσπάθεια του Λεονάρντο, γύρισμα στον Μπέλεκ, δυνατό σουτ του τελευταίου η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Λυμπερόπουλος τη σπρώχνει στα δίχτυα. Το γκολ χρεώθηκε στον Λυμπερόπουλο ωστόσο η μπάλα φαίνεται να έχει περάσει τη γραμμή στο σουτ του Μπέλεκ.

52′ Σουτ του Λεονάρντο άουτ.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Σουμπίνιο έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της ΑΕΚ και με ωραίο σουτ νίκησε τον Αραμπατζή.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46΄ Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Γκερέιρο και Μπέλεκ αντί των Κάρλος, Σιαλμά.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3′ Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κοντοές βρήκε τον Λυμπερόπουλο μέσα στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.

42′ Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιαλμάς βρέθηκε σε πολύ καλή θέση αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.

38′ Κίτρινη κάρτα σε Βάργκας και Κάρολ.

33′ Από στημένες φάσεις ψάχνει την ισοφάριση η ΑΕΚ. Ο Xoσέ Κάρλος απείλησε την εστία του ΟΦΗ αλλά ο Κάρολ έδιωξε.

Μετά από 3 λεπτά το ματς συνεχίζεται.

27′ Διακοπή στο ματς για πανό κατά των πολιτικών.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κάρολ.

24′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

19′ Σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μάντζιος από καλή θέση σούταρε αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

18′ Ο Μπουλούτ απείλησε την εστία της ΑΕΚ με σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Αραμπατζής έδιωξε.

14′ Ο Σιαλμάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Μανωλά στην κεφαλιά πάσα προς τον Σιαλμά.

12′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Βαγγέλης Μάτζιος από πλάγια θέση πλάσαρε σωστά τον Αραμπατζή και άνοιξε το σκορ.

2′ Μακρινό άστοχο σουτ του Λεονάρντο.

Σέντρα στον αγώνα.

ΟΦΗ: Κάρολ, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Μάντζιος, Κάλατζιτς, Μποντορ (73′ Ζόρντι), Γεωργίου, Παπουλής, Σίσιτς (63′ Λόπεθ), Σουμπίνιο (84′ Καμπάνταης).

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καράμπελας, Μανωλάς, Δέλλας, Κοντοές, Βάργκας (84′ Γκέντσογλου), Καφές, Κάρλος (46′ Γκερέιρο), Λεονάρντο, Σιαλμάς (46′ Μπέλεκ), Λυμπερόπουλος.

Διαιτητής: Στυλιαράς