Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λίγα Σύννεφα 10 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 1-1

ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελευταία ενημέρωση: 06.10.2012 | 21:22
Πρώτη δημοσίευση: 06.10.2012 | 19:05

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε γρήγορα και παρά το ότι βρέθηκε να παίζει με δέκα παίκτες, πήρε το βαθμό. Χαμένο πέναλτι είχαν οι Κρητικοί.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Βάντο είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

90'
Κίτρινη κάρτα στον Ιντζίδη.

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ.
Ο Σίσιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Παπάζογλου πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ.

83'
Κίτρινη κάρτα στον Έττο.

79'
Ο Περογαμβράκης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

78'
Κεφαλιά του Παπάζογλου, στην αγκαλιά του Χακόμπο.

75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.
Ο Αθανασιάδης κατέβασε όμορφα τη μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

71'
Ο Πέλκας στη θέση του Σαλπιγγίδη.

69'
Ο Ζορμπάς στη θέση του Μπανούση.

68'
Ωραίο σουτ του Κάτσε, ο Γουναρίδης έδιωξε σε κόρνερ.

66'
Ο Σταφυλίδης στη θέση του Λίνο.

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.
Ο Λάζαρ μετά από ακόμη ένα λάθος του Γουναρίδη δεν πρόλαβε να σουτάρει, χάνοντας την ευκαιρία.

53'
Ο Κουρδάκης στη θέση του Μονιάκη.

50'
Κεφαλιά του Κουμάλο μετά από σέντρα του Λάζαρ, στην αγκαλιά του Γουναρίδη.

50'
Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45'
Κίτρινη κάρτα στον Βερόν.

45'
Σουτ του Παπάζογλου άουτ.

45'
Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη.

45' Ο Χακόμπο στα πρώτα του δευτερόλεπτα κάτω από την εστία του ΠΑΟΚ έκανε απέκρουσε το πέναλτι του Σίσιτς και στη συνέχεια σταμάτησε και τον Κουτσιανικούλη.

44'
Ο Χακόμπο θα μπει στη θέση Ρομπέρ.

40' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Γλύκο και ο Δημητρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα αλλά και την κόκκινη στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ.

39'
Ωραίο σουτ του Κάτσε η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Γουναρίδη.

20'
Ο Φωτάκης που έφυγε από κανονική θέση εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γουναρίδη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ δεν μέτρησε αφού ο βοηθός είχε σηκώσει λανθασμένα το σημαιάκι.

18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του ΟΦΗ και την ασίστ του Σαλπιγγίδη και με σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσα.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου που έκανε άστοχη έξοδο. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ δεν πανηγύρισε.