ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Πανθρακικός 1-1

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πανθρακικό, στην Κρήτη

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Κασελάν για μαρκάρισμα πάνω στον Περογαμβράκη.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Περογαμβράκη

90′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Σέντρα στη μεγάλη περιοχή του Ζορμπά, ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς

81′ Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Περογαμβράκη στη θέση του Λαμπρόπουλου.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μίνγκα για “θέατρο” στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ.

69′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Μίνγκα στη θέση του Μπαϊκαρά

66′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν

63′ Δυνατό σουτ του Παπάζογλου έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία του Πανθρακικού

62′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Μουνάχο στη θέση του Βαϊουρά.

55′ Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τους Ιωαννίδη και Κουτσιανικούλη να αφήνουν τις θέσεις τους στους Βιτώρο και Ζορμπά.

53′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1. Ο Βαϊουρά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γουναρίδη από το σημείο του πέναλτι και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στην αναμέτρηση.

51′ Πέναλτι για τον Πανθρακικό και κίτρινη κάρτα για τον Σόουζα

46′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Κυβελίδη στη θέση του Παπαδόπουλου

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

37′ Επικίνδυνη στιγμή για τον Πανθρακικό. Ο Βαϊρουά έκανε την προβολή μετά τη σέντρα του Παπαδόπουλου όμως η μπάλα δεν πήρε κατεύθυνση προς την εστία.

12′ Η απάντηση του ΟΦΗ στις ευκαιρίες. Ο Παπάζογλου αμαρκάριστος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

10′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Ο Παπαδόπουλος κινήθηκε πιο γρήγορα από τους αμυντικούς του ΟΦΗ, πήρε την κεφαλιά αλλά είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Γουναρίδη.

Σέντρα στον αγώνα

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Βερόν, Σαρ, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης, Σόουζα, Σίσιτς.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Στάθης, Βαϊρουά, Καστελάν, Παπαδόπουλος, Λουσέρο, Σερφά, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Σκλιοπίδης.

Διαιτητής: Ιωαννίδης