Τρίτη, 23 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague. Ο Μιραλάς “χτύπησε” δύο φορές και ο Ρόμενταλ λίγο πριν το τέλος ανέβασε το δείκτη του σκορ. Με δέκα παίκτες από το 57΄ ο ΠΑΟΚ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Φουστέρ πλάσαρε άστοχα από καλή θέση.

90′ Ο Μαλεζάς αποχώρησε τραυματίας και ο ΠΑΟΚ θα τελειώσει με 9 το ματς.

88′ Ο Γκαλίτσιος στη θέση του Μοντέστο.

87′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ρόμενταλ με πολύ όμορφο σουτ νίκησε τον Κρέσιτς και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

85′ Σουτ του Μουσλίμοβιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Πάρντο.

85′ Σουτ του Φουστέρ έδιωξε ο Κρέσιτς.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο.

78′ Εξαιρετική πάσα του Μιραλάς, ο Φουστέρ πλάσαρε τον Κρέσιτς αλλά πάνω στη γραμμή ο Μαλεζάς έδιωξε.

77′ Ο Μουσλίμοβιτς στη θέση του Σαλπιγγίδη.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Χολέμπας.

73′ Ο Ελ Ζαρ στη θέση του Φωτάκη.

71′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ρόμενταλ πάσαρε στον Μιραλάς, ο οποίος εκτέλεσε τον Κρέσιτς σημειώνοντας το 7ο φετινό του τέρμα.

69′ Ο Μπουσαϊντί στη θέση του Ζουέλα.

67′ Ο Ρόμενταλ στη θέση του Φετφατζίδη.

Το γκολ που χωρίζει μέχρι τώρα τις δύο ομάδες

60′ Κίτρινη κάρτα στον Μοντέστο.

57′ Αποβολή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Ουρτάδο και ο Παμποιρίδης του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

54′ Κίτρινη κάρτα σε Ντουντού και Πάμπλο Γκαρσία.

53′ Ο Βιεϊρίνια έπεσε μέσα στην περιοχή μετά από μονομαχία με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο.

48′ Ο Σαλπιγγίδης βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας, ο Αβραάμ Παπαδόπουλος με τάκλιν πρόλαβε τον επιθετικό του ΠΑΟΚ και έσωσε τον Ολυμπιακό.

46′ Ο Ποτουρίδης στη θέση του Γιάννη Παπαδόπουλου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Εξαιρετικός ρυθμός στο ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν μοιρασμένη κατοχή της μπάλας. Ο Ολυμπιακός όπως συνηθίζει ξεκίνησε πιο δυνατά, ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε, όμως όταν ανέλαβε τα ηνία του αγώνα δέχτηκε το γκολ από τον φορμαρισμένο Μιραλάς. Ο Δικέφαλος αντέδρασε εντυπωσιακά χάνοντας τρεις ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Ίβιτς για διαμαρτυρία.

41′ Ο ΠΑΟΚ ψάχνει την ισοφάριση. Ο Γκαρσία σούταρε από μακριά, η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα αλλά ο Πάρντο έδιωξε.

40′ Ο Ίβιτς βρέθηκε και πάλι σε καλή θέση αλλά το σουτ του κόνταρε.

38′ Ωραίο σουτ του Ίβιτς πέρασε άουτ.

37′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Μιραλάς “χτύπησε” ξανά. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος πάσαρε και ο Βέλγος με άψογο τελείωμα άνοιξε το σκορ.

32′ Ο Μιραλάς βγήκε στην αντεπίθεση, προσπάθησε από δύσκολη θέση να πλασάρει τον Κρέσιτς χωρίς να τα καταφέρει.

25′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και στη συνέχεια ένταση και νεύρα μεταξύ Ζουέλα και Αβραάμ Παπαδόπουλου. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Κρέσιτς απέκρουσε ασταθώς, ο Χολέμπας σούταρε αλλά η μπάλα αφού βρήκε στο σώμα του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ πέρασε παράλληλα από την γραμμή του τέρματος.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης πήρε την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια, αλλά ο Πάρντο αντέδρασε εντυπωσιακά διώχνοντας σε κόρνερ.

7′ Κάθετη πάσα του Ίβιτς, ο Σαλπιγγίδης έκανε την προβολή αλλά ο Πάρντο βγήκε και μπλόκαρε.

6′ Σέντρα του Μοντέστο, ο Ριέρα στην καρδιά της περιοχής επιχείρησε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.