Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Bροχή 11 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 2-0

Τελευταία ενημέρωση: 03.12.2011 | 21:22
Πρώτη δημοσίευση: 03.12.2011 | 19:02

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας του Παναιτωλικού με 2-0, σε ματς για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

83' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παλαιολόγος στη θέση του Θεοδωρίδη

79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπελεβώνης στη θέση του Καμαρά

75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μόνχε στη θέση του Τζεμπούρ που πήρε και το χειροκρότημα των φιλάθλων

74' Κίτρινη στον Θεοδωρίδη και τον Αντί, που διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή

74' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-0. Ο Τζεμπούρ πήρε τη μπάλα από θέση οφσάιντ και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Μπλάζιτς

72' Ο Ορμπάιθ έκανε την πάσα στον Αμπντούν, αυτός βρήκε τον Πάντελιτς στην μεγάλη περιοχή αλλά οι παίκτες του Παναιτωλικού πρόλαβαν και έδιωξαν, πριν ο Σέρβος έρθει φάτσα με το τέρμα

70' Σουτ στην κίνηση από τον Αμπντούν, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπλάζιτς

69' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουμίν στη θέση του Χαριστέα

66'
Κίτρινη κάρτα στον Ορμπάιθ

61' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-0. Ο Πάντελιτς ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, στέλνωντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπλάζιτς και τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού απ' την άλλη μεριά

60' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό και αποβολή στον Ρότσα, για μαρκάρισμα στον Αμντούν (απευθείας κόκκινη)

58' Ανεβάζει... στροφές ο Ολυμπιακός. Ο Φετφατζίδης μπήκε στην περιοχή του Παναιτωλικού από τα αριστερά, αλλά το σουτ που έκανε βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

55' Πρώτη σοβαρή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Μανιάτη από δεξιά, ο Ντολεζάι πάνω στη γραμμή με κεφαλιά έδιωξε τη μπάλα κόρνερ

54' Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να γίνει πιο απειλητικός. Μακρινό δυνατό σουτ του Ρότσα από αριστερά, ο Μέγιερι μπλόκαρε

Έναρξη δευτέρου μέρους

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ορμπάιθ στη θέση του Ποτουρίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Φάληρο

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

41' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Ιμπαγάσα που δείχνει να κουτσαίνει (κρατά τον δεξί του προσαγωγό)

35' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπαγάσα για μαρκάρισμα στον Μπλάζιτς. Εκνευρισμός και μικροένταση ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων. Τα... πνεύματα ηρέμησαν γρήγορα

33' Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι

26' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Αντί ανέβηκε από τα αριστερά, έσπασε την μπάλα στον Θεοδωρίδη, αλλά το σουτ του από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε κόρνερ, μετά από απόκρουση του Μέγερι

24' Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό η οποία κόπηκε από τον διαιτητή, που σφύριξε λανθασμένα οφ-σάιντ

23' Κίτρινη κάρτα στον Μπουμάλ

22' Γύρισμα του Αμπντούν από δεξιά, κεφαλιά του Μανιάτη, η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Ντολεζάι και κατέληξε στα χέρια του Μπλάζιτς

14' Μακρινό σουτ του Μπουμάλ από τον άξονα, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

12' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για Ολυμπιακό. Σέντρα σουτ του Αμπντούν από τα δεξιά, ο τζιμπούρ προσπάθησε να μπει στη φάση, αλλά δεν πρόλαβε να βρεί την μπάλα

8' Από δύσκολη γωνία και πέφτοντας ο Χαριστέας έπιασε το πλασέ με το αριστερό, αλλά ο Μέγερι δεν είχε πρόβλημα

7' Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τοροσίδης βρέθηκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή και σε πλάγια θέση αριστερά, αλλά το πλασέ που έκανε ήταν χλιαρό και πήγε πάνω στον Μπλάζιτς

4' Σέντρα του Τοροσίδη από δεξιά, κεφαλιά του Τζιμπούρ, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπλάζιτς

1' Έναρξη του αγώνα

Ολυμπιακός (Βαλβέρδε): Μέγιερι, Τοροσίδης, Μαρκάνο, Α. Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Ποτουρίδης, Μανιάτης, Αμπντούν, Τζιμπούρ, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς

Παναιτωλικός (Τεννές): Μπλάζιτς, Κουτρουμάνος, Νταβίντ, Ετζεκέλε, Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Μπουμάλ, Ρότσα, Χαριστέας, Θεοδωρίδης, Καραμά

Γήπεδο: "Γεώργιος Καραϊσκάκης"
Διαιτητής: Α. Παππάς
Βοηθοί: Ν. Γεωργαράκος, Χ. Μαγιάνης

Τα προβλήματα για τον Ερνέστο Βαλβέρδε παραμένουν πολλά, καθώς εκτός από τους τραυματίες Μακούν, Φέισα, Γέστε, Φουστέρ και Μέλμπεργκ από την αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό θα απουσιάσει και ο τιμωρημένος Μιραλάς.