ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τελευταία ενημέρωση: 19.11.2011 | 21:08
Πρώτη δημοσίευση: 19.11.2011 | 17:57

- Εξαιρετικό ντέρμπι στο Γ. Καραϊσκάκης που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες
- Ο Παναθηναϊκός χτύπησε στην αντεπίθεση και με τον Ζέκα άνοιξε το σκορ. Δοκάρι στο 29' ο Λέτο και στο 34' ο Φουστέρ. Στο 48' ο Τζιμπούρ έφερε το ματς στα ίσα.
- Στο +2 ο Παναθηναϊκός μετά το 1-1 στο Φάληρο
- Το NewsIt βρίσκεται στο Φάληρο και θα σας ενημερώνει για όλα όσα συμβαίνουν

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

94' Κίτρινη κάρτα στον Καπίνο.

93' Ο Βιτόλο στη θέση του τραυματία Καραγκούνη

92' Σουτ του Τζιμπούρ από πλάγια, πέρασε άουτ.

90' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Κίτρινη κάρτα στον Μιραλάς.

85' Ο Αμντούν στη θέση του Φουστέρ και ο Καραγκούνης αντί του Μαρίνου.

84' Κίτρινη στον Κατσουράνη.

83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα από τον Τοροσίδη, ο Φουστέρ δεν πιάνει καλά το σουτ, η μπάλα όμως κόντραρε και ο Καπίνο υποχρεώθηκε σε εντυπωσιακή επέμβαση.

81' Κίτρινη κάρτα στον Τζιμπούρ.

79' Ο Λέτο από πολύ δύσκολη θέση έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Μέγερι.

76' Ο Μιραλάς από πλάγια σημάδεψε την κλειστή γωνία του Καπίνο, αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού έδιωξε.

75' Ο Πάντελιτς στη θέση του τραυματία Μακούν.

74' Σουτ του Λέτο άουτ.

71' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο.

69' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουίνσι πέρασε τον Μέλμπεργκ αλλά το πλασέ του από πλάγια δεν νίκησε τον Μέγερι.

65' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μιραλάς έφυγε μόνος του απέναντι στον Καπίνο αλλά το πλασέ του από πλεονεκτικότατη θέση έφυγε άουτ.

63' Ο Βύντρα στη θέση του Κλέιτον.

62' Φάουλ από τον Γέστε, ο Τζιμπούρ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

57' Ο Λέτο έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά ο Μέγερι βγήκε από την περιοχή του και έδιωξε.

54' Σουτ του Μακούν στην αγκαλιά του Καπίνο.

54' Ωραία σέντρα του Φουστέρ, αλλά το πλασέ του Μιραλάς κόντραρε στον Μαρίνο και κατέληξε στην αγκαλιά του Καπίνο.

51' Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο.

48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Μιραλάς και Μακούν έκρυψαν τη μπάλα, ο Βέλγος μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Τζιμπούρ που δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει για 7ο σερί παιχνίδι.

46' Ο Μιραλάς έφυγε από κανονική θέση, νικήθηκε από τον Καπίνο αλλά νωρίτερα ο βοηθός είχε σηκώσει λανθασμένα το σημαιάκι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46' Ο Γέστε στη θέση του Ορμπάιθ

Εξαιρετικός ρυθμός στο πρώτο μέρος, με τη μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε καλύτερα αλλά ο Κουίνσι χτύπησε στην κόντρα, πάσαρε στον Ζέκα και αυτός σημείωσε το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα. Οι πράσινοι λίγο έλειψε στο 29' να κάνουν δύο τα τέρματα τους αλλά το δοκάρι σταμάτησε τον Λέτο. Μετά το 30' ο Ολυμπιακός κυριάρχησε απόλυτα, είχε δοκάρι με τον Φουστέρ αλλά και πολλές ευκαιρίες να φτάσει στην ισοφάριση. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι ερυθρόλευκοι είχαν 9 κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

40' Κεφαλιά του Τζιμπούρ από το ύψος του πέναλτι στην αγκαλιά του Καπίνο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ασκεί μεγάλη πίεση στην άμυνα του Παναθηναϊκού αλλά δεν έχει καταφέρει να ισοφαρίσει.

37' Κεφαλιά του Μακούν από τη μικρή περιοχή έφυγε άουτ.

36' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Τζιμπούρ και Μιραλάς δεν μπόρεσαν από κοντά να σκοράρουν αφού ο Μαρίνος ήταν στη σωστή θέση.

34' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φουστέρ από το ύψος της περιοχής σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

33' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο που την είχε γλιτώσει στο 2ο λεπτό σε σκληρό φάουλ πάνω στον Μακούν.

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ που ήταν οφσάιντ, αλλά ο βοηθός δεν το είδε, σούταρε και ο Καπίνο έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

31' Ωραίο γύρισμα του Μακούν στον Μοντέστο αλλά το πλασέ του Κορσικανού σταμάτησε στους αμυντικούς του Παναθηναϊκού.

Μετά από 1 λεπτό το ματς συνεχίστηκε.

30' Προσωρινή διακοπή στον αγώνα λόγω αντικειμένων που πέταξαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού στον Λέτο.

29' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Λέτο με ωραία τρίπλα άδειασε τον Παπαδόπουλο αλλά το αριστερό του σουτ σταμάτησε στο δοκάρι.

28' Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ.

26' Κεφαλιά του Τοροσίδη εύκολο ο Καπίνο.

25' Σέντρα του Μακούν, το σουτ του Τζιμπούρ κόντραρε στον Μπουμσόνγκ και έφυγε κόρνερ.

21' Ωραία προσπάθεια του Φουστέρ αλλά το σουτ με το αριστερό πέρασε άουτ.

20' Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο.

18' Ο Τοροσίδης έβγαλε εξαιρετική σέντρα αλλά η κεφαλιά του Τζιμπούρ έφυγε άουτ.

17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Κουίνσι με εξαιρετική κούρσα από δεξιά, πάσαρε στον Ζέκα και αυτός σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα των πράσινων.

14' Και πάλι ο Κουίνσι έφυγε από τα πλάγια αλλά ο Παπαδόπουλος τον πρόλαβε πριν πλασάρει.

14' Στην αντεπίθεση ο Κουίνσι, αλλά ο Μέγερι βγήκε από την περιοχή και έδιωξε.

13' Ο Μακούν με ωραία πάσα έψαξε τον Τζιμπούρ αλλά ο Αλγερινός δεν πρόλαβε να κάνει κοντρόλ.

Το πρώτο πεντάλεπτο ανήκει στον Ολυμπιακό που μπήκε με διάθεση να κρατήσει τη μπάλα.

3' Φάουλ από καλή θέση με τον Χολέμπας που έφυγε άουτ.

Με δυσκολία μπορεί κάποιος να δει τι συμβαίνει στο γήπεδο λόγω του καπνού

Σέντρα στον αγώνα

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα κατά την είσοδο των ομάδων.

Ολυμπιακός Μέγερι, Τοροσίδης, Μέλμπεργκ, Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Ορμπάιθ (46' Γέστε), Μακούν (75' Πάντελιτς), Μοντεστό, Φουστέρ (85' Αμντούν), Μιραλάς, Τζιμπούρ

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Μαρίνος (85' Καραγκούνης και στο 93' Βιτόλο), Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Σιμάο, Κατσουράνης, Κλέιτον (63' Βύντρα), Ζέκα, Κουίνσι, Λέτο

Διαιτητής: Γιάχος

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε αποφάσισε να ενισχύσει το κέντρο του, βάζοντας τους Μακούν, Μοντέστο πλάι στον Ορμπάιθ, ενώ άφησε στον πάγκο τον Μόνχε.

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT

Οι δύο ομάδες πάτησαν το χορτάρι του Γ. Καραϊσκάκης και όλοι περιμένουν τη σέντρα του αγώνα που θα γίνει στις 19.30.

Ο κόσμος ήδη έχει αρχίσει να φτάνει στο γήπεδο που θα γεμίσει μιας και έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια.

Ο κύριος Μπαλόκας, υπεύθυνος ασφαλείας, δήλωσε στην κάμερα της Nova: "Όλα εφαρμόστηκαν όπως τα είπαμε... Οι ομάδες είναι στα αποδυτήρια χωρίς κανένα πρόβλημα. Ολα τηρούνται όπως τα είχαμε συμφωνήσει."

Αποθέωσαν του παίκτες του Παναθηναϊκού στην Παιανία(ΦΩΤΟ&VIDEO)