24oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Πανιώνιος 4-0 (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός πήρε το δεύτερο εισιτήριο για τα ημιτελικά του κυπέλλου και περιμένει το νικητή του αγώνα ΟΦΗ – Πανσερραϊκός.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Αμντούν βάζει και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς δίνοντας διαστάσεις στη νίκη-πρόκριση των ερυθρόλευκων.

84′ Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Σάμαρη.

82′ Ο Λυκογιάννης στη θέση του Πάντελιτς που αποθεώνεται.

78′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ντιόγο σημείωσε το πρώτο του γκολ στη δεύτερη παρουσία του στον Ολυμπιακό και τελείωσε οριστικά την υπόθεση πρόκρισης στα ημιτελικά του κυπέλλου. Ο Βραζιλιάνος πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Αμντούν.

75′ Ο Ρόβας στη θέση του Σκέμπρι.

73′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούτσι από κοντά, αλλά με γυρισμένη πλάτη προς το τέρμα δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

68′ Ο Μενδρινός στη θέση του Κουλουχέρη.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πάντελιτς θα βρει και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα.

60′ Ο Ντιόγο στη θέση του Φουστέρ.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ βρέθηκε απέναντι στον Μιχαηλίδη αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Μοντέστο στη θέση του Φετφατζίδη.

Το γκολ του Πάντελιτς

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ Σουτ του Κούτσι που πέρασε λίγο άουτ.

Ο Ολυμπιακός μπορεί να προηγείται αλλά ο κόσμος του δυσανασχετεί στις εξέδρα από την κακή εικόνα της ομάδας.

23′ Το σουτ του Φουστέρ κόντραρε και στην επαναφορά ο Μακούν δεν μπόρεσε να σημαδέψει την εστία.

11′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Πάντελιτς που νίκησε τον Μιχαηλίδη.

6′ Ο Πανιώνιος ζήτησε πέναλτι. Ο Κούτσι μπήκε στην περιοχή του Μέγερι, ο Αβραάμ Παπαδόπουλος τον ανέτρεψε αλλά ο Αρετόπουλος δεν έδωσε την παράβαση.