Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός 4-2

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να νικήσει τον Πανσερραϊκό αλλά με πρωταγωνιστές και σκόρερ τους Πάντελιτς και Ριέρα πήρε το τρίποντο. Ο Γεωργιάδης είχε δώσει προσωρινά προβάδισμα στην ομάδα του.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

89′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ριέρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ σφράγισε τη νίκη των ερυθρόλευκων.

84′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΜΠΙΑΚΟ. Εξαιρετική ομαδική προσπάθεια του Ολυμπιακού, με τον Ρόμενταλ να πασάρει στον Πάντελιτς και αυτός να μην δυσκολεύεται να κάνει το 3-2.

81′ Ο Τάντιτς δίνει τη θέση του στον Βοσκόπουλο.

70′ Ο Ρόμενταλ στη θέση του Γκαλίτσιου.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ριέρα με πολύ δυσκολία νίκησε τον Ράντμαν.

68′ Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. Σε ανατροπή του Ριέρα από τον Κέρλα.

68′ Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος στη θέση του Ποτουρίδη.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟ. Ο Γεωργιάδης πέρασε και τον Πάρντο και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟ. Ο Γεωργιάδης νίκησε τον Πάρντο και ισοφάρισε.

64′ Πέναλτι υπέρ του Πανσερραϊκού. Ο Ποτουρίδης ανέτρεψε τον Νταλέ.

58′ Ο Φετφατζίδης έκανε ωραία ενέργεια αλλά το σουτ κατέληξε άουτ.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Πάντελιτς για τον πανηγυρισμό του.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πάντελιτς έκανε κίνηση σέντερ φορ και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

52′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φετφατζίδης έκανε την τρίπλα της χρονιάς, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι του Ράντμαν.

51′ Από το κόρνερ ο Ραούλ Μπράβο έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Ράντμαν έδιωξε.

50′ Σουτ του Ριέρα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Κέρλα έδιωξε με το κεφάλι, η μπάλα στρώθηκε στον Φετφατζίδη το σουτ του οποίου έφυγε πάνω από την εστία του Ράντμαν.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Μοντέστο.

27′ Διαγώνια κίνηση από τον Πάντελιτς και σουτ έξω από την περιοχή το οποίο μπλόκαρε ο Ράντμαν.

24′ Ο Ζαϊρί στη θέση του τραυματία Μιραλάς.

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Νταλέ έβγαλε μόνο του τον Γεωργιάδη ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά τον Πάρντο από πλεονεκτικότατη θέση.

20′ Σέντρα του Μιραλάς, ο Ριέρα έκανε το κοντρόλ αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του αφού κοντραρίστηκε.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Τάντιτς.

7′ Λάθος του Πάρντο, ο Γεωργιάδης βρέθηκε απέναντι στον Ισπανό αλλά δεν μπόρεσε να τον πλασάρει από πλάγια, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

4′ Ο Πάντελιτς έφυγε στην κόντρα, πιέστηκε και δεν κατάφερε να πιάσει όπως θα ήθελε το σουτ.

2′ Σέντρα του Φουστέρ, κεφαλιά του Μέλμεργκ λίγο άουτ. Η πρώτη ευκαιρία στο ματς.