25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Πανθρακικός 4-1

Εύκολο βράδυ πέρασε ο Ολυμπιακός που έκανε το 4 στα 4 και έμεινες μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Κεφαλιά του Μανωλά λίγο άουτ.

88′ Ο Μήτρογλου ψάχνει το γκολ αλλά δεν το βρίσκει. Πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Ο Κυβελίδης βγήκε απέναντι στον Κάρολ, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού τον νίκησε αλλά στην επαναφορά ο επιθετικός του Πανθρακικού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

81′ Ωραία συνεργασία Μασάντο και Μήτρογλου με τον τελευταίο να σουτάρει από πλάγια και τον Κουτσόπουλο να μπλοκάρει.

76′ Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Μασάντο έκανε όλη τη δουλειά, πάσαρε στον Μήτρογλου αλλά ο διεθνής φορ έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του πεσμένου Κουτσόπουλου.

75′ Ο Χρήστου σούταρε από πλάγια θέση και ανάγκασε τον Κάρολ να διώξει σε κόρνερ.

74′ Σουτ του Μασάντο, μπλόκαρε ο Κουτσόπουλος.

72′ Ο Αμπντούν θα δώσει τη θέση του στον Μασάντο και ο Κυβελίδης αντί του Παπαδόπουλου.

59′ Ο Φουστέρ αντί του Τοροσίδη ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις και ο Μήτρογλου στη θέση του Φετφατζίδη. Αλλαγή και για τον Πανθρακικό με τον Μακρυδημήτρη να παίρνει τη θέση του Βαϊρουά.

56′ Η πρώτη ευκαιρία του Πανθρακικού στο ματς. Ο Παπαδόπουλος έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Κάρολ.

55′ Ο Αμπντούν έκανε το σουτ και ο Κουτσόπουλος έδιωξε.

50′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ιμπαγάσα σέντραρε και ο Τζιμπούρ με κεφαλιά σημείωσε το έκτο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Μπαϊκαρά στη θέση του Καστελάν.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Εξαιρετική πάσα του Ιμπαγάσα στον Τοροσίδη αλλά ο μπακ του Ολυμπιακού δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ.

34′ Κίτρινη κάρρτα στον Κοντρέρας.

30′ Σουτ με το αριστερό του Τζιμπούρ που έφυγε ψηλά πάνω από την εστία του Κουτσόπουλου.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Τζιμπούρ κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, γύρισε στον Αμπντούν ο οποίος σούταρε και μετά από κόντρα στον Σκλιοπίδη κατέληξε στα δίχτυα.

27′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Χολέμπας πήρε τη μπάλα από τον Αμπντούν, έκανε την ντρίπλα και με δεξί πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

18′ Ο Πανθρακικός δεν μπορεί να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Κάρολ.

8′ Ατομική προσπάθεια του Χολέμπας με τον Κουτσόπουλο να μπλοκάρει εύκολα.

4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Μετά από κόρνερ και σύγχυση στην περιοχή του Πανθρακικού, ο Τζιμπούρ έκανε το ανάποδο ψαλίδι και νίκησε τον Κουτσόπουλο.

Σέντρα στον αγώνα

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Τοροσίδης (59′ Φουστέρ), Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοντέστο, Μανιάτης, Ιμπαγάσα, Αμπντούν (72′ Μασάντο), Φετφατζίδης (59′ Μήτρογλου), Τζιμπούρ.

Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Βαϊρουά (59′ Μακρυδημήτρης), Καστελάν (46′ Μπαϊκαρά), Παπαδόπουλος (72′ Κυβελίδης), Λουσέρο, Τσερφα, Μουναφο, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Σκλιοπιδης.

Διαιτητής: Ιωαννίδης