25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 1-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Ηρακλής κατάφερε να απαντήσει με πέναλτι του Μάρα στο τέρμα του Καπετάνου στο 13′ και έφυγε με το βαθμό από τον Βόλο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

84′ Ο Νέμεθ στη θέση του Ζέλεσι.

83′ Σουτ του Ουμπίντες έφυγε άουτ.

79′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ. Ο Μάρα νίκησε τον Γιακούποβιτς και ισοφάρισε.

78′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ. Σε μαρκάρισμα του Μόνχε πάνω στον Αραμπατζή.

77′ Ο Ζερκά στη θέση του Ιάκομπ.

76′ Ο Σολάκης στη θέση του Μαρτίν.

74′ Ο Ακόστα στη θέση του Καπετάνου.

73′ Μακρινό σουτ του Αλβάρεζ, εύκολα μπλόκαρε ο Ελευθερόπουλος.

71′ Ταχύτατη κόντρα του Ολυμπιακού. Ο Μπρέσκα έστρωσε στον Μαρτίν αλλά ο τελευταίος πάτησε τη μπάλα και έχασε την ευκαιρία.

69′ Ο Μάρα στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Επαλέ.

65′ Σουτ ο Μόνχε έπεσε στη γωνία του ο Ελευθερόπουλος και έδιωξε.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46′ Ο Επαλέ στη θέση του Μαχόπ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι.

43′ Καλό σουτ του Ούμπιντες, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μαχόπ.

13′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Καπετάνος με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια αυτή πέρασε καθαρά τη γραμμή.

12′ Η απάντηση του Ηρακλή. Ο Σολτάνι δεν πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα και ο Γιακούποβιτς έδιωξε. Εξαιρετικός ρυθμός στο ματς.

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρτιν έκανε το πλασέ στην κίνηση αλλά και πάλι ο Ελευθερόπουλος αντέδρασε σωστά.

8′ Γρήγορη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Μόνχε επιχείρησε το σουτ αλλά ο Ελευθερόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

5′ Κεφαλιά του Μάρτιν, ο Ελευθερόπουλος έδιωξε και στη συνέχεια ο Σανκαρέ αστόχησε από κοντά.

2′ Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Καρίμ Σολτάνι.

Σέντρα στον αγώνα

Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Ντολεζάι, Καπετάνος (11′ Ακόστα), Ούμπιντες, Μπρέσκα, Ζαραδούκας, Σανκαρέ, Μαρτίν (76′ Σολάκης), Ζέλεσι (84′ Νέμεθ), Μόνχε, Αλβάρεζ.

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Κυριαζής, Πάμπλο Λίμα, Κατσαμπής, Παπαστεριανός, Ντάνι, Αραμπατζής, Πίτου Γκαρσία (69′ Μάρα), Ιάκομπ (77′ Ζερκά), Σολτάνι, Μαχόπ (46′ Επαλέ).

Διαιτητής: Θάνος