Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου- ΠΑΟΚ : 0-3

Ο Λίνο πανηγυρίζει το γκολ του, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Νικηφόρά πέρασε από τον Βόλο ο ΠΑΟΚ που επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού Βόλου. Ο “Δικέφαλος του Βορρά” έχασε και πέναλτι. Επεισόδια πριν από τον αγώνα.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ:

86′ Ο ΠΑΟΚ κάνει το 3-0 με τον Σαλπιγγίδη

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΖΑΡΑΔΟΥΚΑ

77′ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Γιακούποβιτς αποκρούει

76′ Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, μετά το χέρι του Ζαραδούκα

70′ Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ με τον Βιερίνια, ο οποίος πέρασε τους πάντες, αλλά έκανε λάθος επιλογή γυρίζοντας την μπάλα στον Σαλπιγγίδη

62′ Σέντρα του Ζαραδούκα, μαζεύει χωρίς να απειληθεί ο Χαλκιάς

52′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Καπετάνο. Ο Χαλκιάς ακουμπάει τη μπάλα ελάχιστα και εκείνη χτυπά στο δοκάρι για να καταλήξει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το σούτ του Σπυρόπουλου, κατέληξε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Γιακούποβιτς

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ

42΄ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Με το πανέμορφο σούτ του έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Βιερίνια κάνει το 0-2

39΄ Μια ακόμη καλή κεφαλιά για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Σανκαρέ που καταλήγει άουτ

32΄Σωτήρια επέμβαση του Χαλκιά σε σούτ-βολίδα του Μόνχε

31′ Eυκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Σανκαρέ. Η κεφαλιά του πέρασε άουτ

27′ Καλό σουτ του Καπετάνου μέσα στην μεγάλη περιοχή στο 27′ η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ

20 ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Λίνο, ο οποίος κάνει το 0-1. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για επιθετικό φάουλ του Σαλπιγγίδη

13′ Καλή προσπάθεια και σέντρα σουτ του Μόνχε, ο Μπρέσκα δεν πρόλαβε να πιάσει όπως θα ήθελε την προβολή

10′ Σούτ από τον Καπετάνο, ο Χαλκιάς μπλοκάρει τη μπάλα

20:00 Η αναμέτρηση ξεκινά, έπειτα από καθυστέρηση μισής ώρας

19:40 Ο Αχιλλέας Μπέος και ο υπεύθυνος του γραφείου Τύπου του ΠΑΟΚ κάλεσαν τους οπαδούς να ηρεμήσουν, προκειμένου να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Ψυχογιός, Μητρόπουλος, Τομάς, Ντολεζάι, Καπετάνος, Μάρτιν, Σανκαρέ, Ζαραδούκας, Μόνχε, Μπρέσκα

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Λίνο, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Τσουκαλάς, Γκαρσία, Κουτσιανικούλης, Γκαρσία, Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης