Παρασκευή, 29 Μαρ.
24oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Βόλου-Άρης: 1-1

O Nτολεζάι σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης σε 1-1, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Την 4η εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 και 8η συνολικά, στο φετινό πρωτάθλημα, πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου, αυτή τη φορά απέναντι στον Άρη, στο ματς που άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague.

86′ Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού Βόλου μετά την αναστάτωση που επικράτησε στην εστία του Σηφάκη. Είχε προηγηθεί σωτήρια επέμβαση του Σηφάκη σε προηγούμενη επίθεση των “ερυθρόλευκων”

61′ Προσπάθεια του Άρη να επανέλθει επιθετικά με το γύρισμα του Κόκε, αλλά ο Γιακούποβιτς μπλοκάρει σταθερά

59′
Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσέζαρεκ αντί του Ρουίς

57′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μαρτίν αντί του Μπρέσκα

53′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ: Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τους Ντολεζάι και Καπετάνο. Ο Σηφάκης σώθηκε από το οριζόντιο δοκάρι στην πρώτη προσπάθεια και στην δεύτερη απέκρουσε τη μπάλα.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ. Ο Καπετάνος εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα ακολουθεί περίεργη πορεία, ο Σηφάκης δεν υπολογίζει σωστά και ο Ντολεζάι ισοφαρίζει προ κενής εστίας

31′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με το σουτ του Σανκαρέ. Απόκρουση του Σηφάκη

20′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. O Nέτο εκτελεί το φάουλ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Πολύ όμορφο γκολ από τον Βραζιλιάνο

7’ Σουτ του Τόχα, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να προβληματιστεί ο Γιακούποβιτς

5′ Καλό σούτ του Μάριο Μπρέσκα, μπλόκαρε ο Σηφάκης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Μητρόπουλος, Μπρέσκα, Σολάκης, Ρόκας, Ζέλεσι, Ντολεζάι, Σανκαρέ, Καπετάνος, Αλβάρες, Ούμπιντες

Στον πάγκο: Ρόκα, Σκάρος, Τόμας, Γκότοβος, Ρίκκα, Μαρτίν, Πλιάγκας

Άρης (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Κουλουχέρης, Τόχα, Κόκε, Ρουίζ, Μενδρινός, Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βαγγέλη, Πρίττας

Στον πάγκο: Βελλίδης, Τσέζαρεκ, Κατίδης, Φατί, Καζναφέρης. Αραβίδης, Οικονομόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μήτσιος (Ηπείρου)