ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 0-1

Ένα λεπτό πριν τη ολοκλήρωση του ενενηντάλεπτου και με την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 1-0, οπαδοί του ΠΑΟΚ με κουκούλες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και προκάλεσαν ζημιές, ενώ επιτέθηκαν σε παίκτες της Ένωσης, οι οποίοι αποχώρησαν για τα αποδυτήρια. Ο διαιτητής μαζί με τους παίκτες βγήκαν για λίγο στον αγωνιστικό χώρο, ίσα ίσα για να σφυρίξει ο διαιτητής Μάνταλος τη λήξη του αγώνα.
Χωρίς καθυστέρηση ο διαιτητής Μάνταλος σφύριξε την λήξη του αγώνα.

Οι διαιτητές και οι παίκτες βγήκαν για να ολοκληρώσουν στα… γρήγορα τον αγώνα

Από τα αποδυτήρια προκύπτει πως οι δύο ομάδες θέλουν να ολοκληρωθεί το παιχνίδι και αυτή είναι η προσπάθεια του διαιτητή Μάνταλου.

Οι οπαδοί που μπήκαν μέσα, επιστρέφουν στην εξέδρα

Δείτε εδώ την εισβολή των οπαδών του ΠΑΟΚ

89′ Οπαδοί του ΠΑΟΚ από την Θύρα 4 μπήκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Έχουμε διακοπή του αγώνα. Οι παίκτες της ΑΕΚ έφυγαν για τα αποδυτήρια. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ παραμένουν στον αγωνιστικό χώρο απογοητευμένοι. Μάχες σώμα με σώμα στη φυσούνα με τους άνδρες των ΜΑΤ, πέφτουν καπνογόνα και οπαδοί του ΠΑΟΚ με κουκούλες προκαλούν καταστροφές στο γήπεδο. Θύμα τους και τηλεοπτικές κάμερες!

86′ Κίτρινη κάρτα στον Γκερέιρο της ΑΕΚ

82′ Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Καφές στη θέση του Μάκου

80′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.
Ο Φωτάκης στη θέση του Βιτόλο

79′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο της ΑΕΚ

75′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο του ΠΑΟΚ

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσουκαλάς στη θέση του Σνάουτσνερ.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό της ΑΕΚ

69′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Ίβιτς

68′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο στη θέση του Λυμπερόπουλου

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μουσλίμοβιτς του ΠΑΟΚ για διαμαρτυρία.
Ο Λυμπερόπουλος σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι και οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν δεύτερη κίτρινη κάρτα. Αντ’ αυτού την κάρτα την είδε για διαμαρτυρία ο Μουσλίμοβιτς.

Δείτε εδώ το καπνογόνο που χτύπησε τον Σάχα

Ο διαιτητής Μάνταλος προειδοποίησε πως: “Αν συμβεί κάτι άλλο, έφυγα”!

56′ Ένα καπνογόνο χτύπησε τον Σάχα. Διακοπή στο παιχνίδι, οι βοηθοί έχουν φύγει από τις θέσεις τους. ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ άλλαξε φανέλα, αφού αυτή κάηκε στο σημείο που ακούμπησε το καπνογόνο. Νωρίτερα ένα άλλο καπνογόνο έπεσε στην εστία και δημιούργησε τρύπα στα δίχτυα, για αυτό και ο Σάχα είχε ζητήσει την διακοπή του αγώνα.

53′ Διαγώνιο σουτ του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Σάχα μπλόκαρε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Δείτε το γκολ του Δέλλα

48′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, ο Δέλλας με εξαιρετικά δύσκολη κεφαλιά-ψαράκι έκανε το 1-0. Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται πλέον δυο γκολ για να προκριθεί.

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους

Λήξη πρώτου μέρους

Η κεφαλιά του Σκόκο

40′ Σέντρα από τον Μπλάνκο από τα δεξιά, ο Σκόκο έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόκο της ΑΕΚ.

Η ευκαιρία του Ίβιτς

38′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκαρσία έβγαλε πολύ καλή μπαλιά στον Ίβιτς, αλλά ο μέσος των Θεσσαλονικέων απέτυχε να πλασάρει σωστά τον Σάχα.

32′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Καράμπελας δεν είναι σε θέση να συνεχίσει και άφησε την θέση του στον Λαγό.

29′ Σουτ του Λυμπερόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Κοντρέρας και κατέληξε στην αγκαλιά του Κρέσιτς.

28′ Φωνές των φίλων του ΠΑΟΚ για χέρι του Μίτσελ στην περιοχή, αλλά ο Ισπανός το έχει κολλημένο και δεν υπάρχει καμία περίπτωση πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία στα τελευταία λεπτά και πιέζουν την ΑΕΚ

Μέτριο θέαμα και από τις δυο ομάδες, που κάνουν πολλά λάθη

20′ Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο της ΑΕΚ

17′ Γύρισμα του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Σάχα όμως μπλόκαρε εύκολα

Η ΑΕΚ πιέζει πολύ ψηλά, για να δυσκολέψει τις κινήσεις των παικτών του ΠΑΟΚ που ελέγχουν το ρυθμό του παιχνιδιού.

11′ Νέα μικρή διακοπή, λόγω του τραυματισμού του Καράμπελα.

7′ Ο Σκόκο επιχείρησε να εκτελέσει ένα φάουλ και προσγειώθηκε δίπλα του ένα καπνογόνο. Από την εκτέλεση του φάουλ ο Ιβιτς έδιωξε σε κόρνερ. Ο Σκόκο πήγε να εκτελέσει το κόρνερ και δέχτηκε βροχή αντικειμένων. Διακοπή στο παιχνίδι.

O αγώνας ξεκίνησε με μικρή καθυστέρηση, αφού η ορατότητα ήταν ανύπαρκτη από τα δεκάδες καπνογόνα των οπαδών του ΠΑΟΚ.

1′ Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Κρέσιτς, Σνάουτσνερ, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Λίνο, Γκαρσία, Βιτόλο, Βιεϊρίνια, Ιβιτς, Σαλπιγγίδης, Μουσλίμοβιτς

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Σάχα, Γεωργέας, Ματέος, Δέλλας, Καράμπελας, Ντιοπ, Μάκος, Μίτσελ, Σκόκο, Μπλάνκο, Λυμπερόπουλος.