ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο θριαμβευτής του ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Στο 15′ ο Βιεϊρίνια άνοιξε το σκορ,  ο Αθανασιάδης στο 37′ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ και ο Σαλπιγγίδης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ Κίτρινη ο Μάκος.

88′ Μακρινό σουτ του Χοσέ Κάρλος, έδιωξε με τις γροθιές ο Κρέσιτς.

84′ Ο Σνάουτσνερ στη θέση του Βιεϊρίνια. Αποθεώνεται ο Πορτογάλος.

77′ Ο Γεωργιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

71′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χοσέ Κάρλος έφυγε άουτ.

68′ Η πρώτη ευκαιρία της ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος. Ο Γκουντγιόνσεν έκανε το αριστερό σουτ, η μπάλα κόντραρε αλλά δεν αιφνιδίασε τον Κρέσιτς.

65′ Ο Σπαντάτσιο στη θέση του Φωτάκη.

64′ Διαγώνιο σουτ του Σαλπιγγίδη, μπλόκαρε ο Αραμπατζής.

61′ Ο Χοσέ Κάρλος στη θέση του τραυματία Γεωργέα.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Γκερέιρο και Μπέλεκ στη θέση των Λυμπερόπουλου, Κάλα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Λίνο σέντραρε και ο Σαλπιγγιδής από κοντά με προβολή έκανε τρία τα τέρματα του ΠΑΟΚ.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλα.

42′ Ωραία κίνηση του Αθανασιάδη που γύρισε έξω από την περιοχή, σούταρε αλλά ο Αραμπατζής μπλόκαρε.

37′ Κίτρινη στον Δέλλα.

37′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Έττο από δεξιά έβγαλε στον Αθανασιάδη ο οποίος δεν δυσκολευτηκε να κάνει το 2-0.

35′ Βάργκας και Λεονάρντο πίεσαν τον Έττο, ο Βραζιλιάνος πάσαρε στον Γκούντγιονσέν αλλά το σουτ του Ισλανδού κατέληξε στην αγκαλιά του Κρέσιτς.

28′ Μακρινό σουτ του Αρίας, εύκολα μπλόκαρε ο Αραμπατζής.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Βάργκας.

Μετά το γκολ του ΠΑΟΚ η ΑΕΚ προσπαθεί να αντιδράσει και έχει ισορροπήσει το ματς.

25′ Μακρινό σουτ του Λεονάρντο που πέρασε άουτ.

21′ Κίτρινη στον Κρέσιτς για διαμαρτυρία.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Δέλλας νίκησε στον αέρα τον Κρέσιτς αλλά ο Κοντρέρας πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή πρόλαβε να διώξει.

18′ Κεφαλιά του Κάλα άουτ.

17′ Κίτρινη στον Καράμπελα.

15′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφτασε τον Βιεϊρίνια ο οποίος καλυπτόταν από τον Καράμπελα και χωρίς να δυσκολευτεί άνοιξε το σκορ.

11′ Το πρώτο σουτ στο ματς από τον Φωτάκη που ανάγκασε τον Αραμπατζή να διώξει σε κόρνερ.