Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 11 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 2-1

Τελευταία ενημέρωση: 16.09.2012 | 19:38
Πρώτη δημοσίευση: 16.09.2012 | 16:54

Μεγάλη νίκη με ανατροπή πήρε ο ΠΑΟΚ με το εύστοχο πέναλτι του Αθανασιάδη στο 89'. Τρία δοκάρια είχε ο Ράγιος. Με δέκα παίκτες τελειώσε ο Αστέρας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Μπαρτολίνι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

90'
Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του Αστέρα για μαρκάρισμα του Λόρενς μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ μετά από άστοχη έξοδο του Γλύκου.

89'
Ο Ντινιωτάκης στη θέση του Αλβάρες.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης νίκησε τον Φούλοπ και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

86' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης σέντραρε και η μπάλα βρήκε καθαρά στο απλωμένο χέρι του Τσαμπούρη.

84' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Ράγιος έχει βάλει σημάδι τα δοκάρια. Ο Περόνε γύρισε τη μπάλα, ο Φορμίκα στο Ράγιος και ο τελευταίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου. Είναι το τρίτο του στο ματς.

83' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Λίνο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Φούλοπ.

82'
Ο Γιάννου στη θέση του Φωτάκη.

80'
Ο Κουρμπέλης στη θέση του Ναβάρο.

75'
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

73'
Κίτρινη κάρτα στον Φούλοπ.

72'
Κάθετη πάσα του Λάζαρ, ο Λίνο προσπάθησε από πλάγια να νικήσει τον Φούλοπ αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα είχε κλείσει τη γωνία του.

68'
Κίτρινες κάρτες σε Μπαρτολίνι και Κατσέ.

67'
Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

66'
Ο ΠΑΟΚ ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τσαμπούρη πάνω στον Λόρενς.

64'
Σουτ του Αθανασιάδη, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Φούλοπ.

63'
Ο Γεωργιάδης στη θέση του Σταφυλίδη.

52'
Ο Φορμίκα στη θέση του Ντε Μπλάσις.

47'
Κίτρινη κάρτα στον Πιπίνη.

46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Λόρενς και ο Ιρλανδός σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του δικεφάλου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46'
Ο Έττο στη θέση του Αποστολόπουλου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42'
Σουτ από πλάγια του Φωτάκη που πέρασε άουτ.

35'
Σουτ του Ναβάρο, μπλόκαρε ο Γλύκος.

35'
Ατομική προσπάθεια του Λίνο, ο οποίος σούταρε όμως η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

31'
Μακρινό σουτ του Κάτσε, η μπάλα έφυγε άουτ.

27' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Ράγιος τα έχει με την τύχη του, αφού και το νέο σουτ που έκανε με το αριστερό βρήκε το δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ. Αυτή τη φορά τον σταμάτησε το κάθετο.

26' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Εκπληκτικό σουτ του Ράγιος που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου.

24'
Ο Ναβάρο κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ αλλά το σουτ του με το αριστερό έφυγε άουτ.

20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Περόνε έστειλε τη μπάλα ψηλά στα δίχτυα του Γλύκου.

19' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Κουμάλο ανέτρεψε τον Ναβάρο και ο Μήτσιος έδειξε σωστά το πέναλτι και την κίτρινη στον Νοτιοαφρικανό αμυντικό του ΠΑΟΚ.