13oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 0-1

Ο “δικέφαλος του Βορρά” ηττήθηκε μέσα στην Τούμπα από τον Ατρόμητο με 1-0 και πήρε την τελευταία θέση στα πλέι οφ.

ΛΗΞΗ του αγώνα

90+3′ Κίτρινη στον Οικονόμου για καθυστέρηση

90+2′ Σέντρα Γεωργιάδη από δεξιά, κεφαλιά πάσα του Παπάζογλου. Ο Μαλεζάς από δεξιά της περιοχής επιχείρησε το σουτ, η μπάλα χτύπησε σε πόδι και πέρασε κόρνερ

90′ Σέντρα Λάζαρ από δεξιά, ο Αθανασιάδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγα μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

89′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσουκαλάς στη θέση του Σταφυλίδη

81′ Φάουλ Λίνο, κεφαλιά του Λάζαρ, ο Ιτάνζ μπλόκαρε

76′ Τρίτο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης επιχείρησε το συρτό σουτ, η μπάλα πέρασε από όλους και βρήκε ξανά στο αριστερό δοκάρι

73′ ΔΟΚΑΡι για τον ΠΑΟΚ.  Δυνατό σουτ του Αθανασιπαδη, η μπάλα βρήκε για δεύτερη φορά στο αριστερό δοκάρι του Ιτάνζ

72′ Ο Μήτρογλου βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Κατσικά μ τάκλιν κατάφερε να διώξει

70′ Ο Σαλπιγγίδης κατέβασε την μπάλα και επιχείρησε το γυριστό σουτ από το σημείο του πέναλτι, ο Ιτάνζ μπλόκαρε

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη

69′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. ο μήτρογλου στη θέση του Σφακιανάκη

60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. ο Αθανασίου στη θέση του Δημούτσου

56′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Επστάιν

50′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιτάνζ, ο Αθανασιάδης επιχείρησε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Γιάννου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

45 +1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κόρνερ Λίνο από δεξιά, κεφαλιά του Σταφυλλίδη από τα αριστερά, ο Γιάννου επιχείρησε το γυριστό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Γιαννούλης πάνω στη γραμμή έδιωξε

40′ Λάθος του Λάζαρ, ο Καραμάνος πήρε την μπάλα και επιχείρησε το δυνατό σουτ αρκετά μακριά από την περιοχή. Ο Κρέσιτς -με το ένα χέρι- έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

Ο ΠΑΟΚ έχει ισορροπήσει, αλλά δεν μπορεί να περάσει την μπάλα στην περιοχή. Προσπαθεί με σέντρες από τα αριστερά, αλλά οι παίκτες του Ατρομήτου “καθαρίζουν” εύκολα

26′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ Νιμανί έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε πόδι αμυντικού και ο Ιτανζ εκπληκτικά με τα ακροδάχτυλα πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

23′ Σουτ Λίνο από αριστερά της περιοχής, η μπάλα έφυγε μακριά από τα δοκάρια του Ιτάνζ

17′ Πρώτο σουτ του ΠΑΟΚ στον αγώνα. Ο Σταφυλλίδης επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

12′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Εκτέλεση φάουλ Επστάιν από αριστερά, ο Φυτανίδης πήδηξε πιο ψηλά στον αέρα από τον Αθανασιάδη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

8′ Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν από αριστερά, κεφαλιά του Σφακιανάκη στην καρδιά της άμυνας, ο Κρέσιτς μπλόκαρε εύκολα

3′ Κόρνερ το Δημούτσου, κακή έξοδος από τον Κρέσιτς, το πλασέ του Αναστασάκου έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

1′ Έναρξη του αγώνα

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Κρέσιτς, Σταφυλίδης, Σαλπιγγίδης, Μαλεζάς, Λίνο, Λάζαρ, Αθανασιάδης, Έττο, Νιμανί, Κατσικάς, Γιάννου

Ατρόμητος (Δώνης): Ιτάνζ, Οικονόμου, Φυτανίδης, Επστάιν, Νάστος, Αναστασάκος, Μπάλλας, Γιαννούλης, Σφακιανάκης, Καραμάνος, Δημούτσος

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια στο γήπεδο για να παρακολουθήσει από κοντά την πρώην του ομάδα

Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη και παράλληλα ελπίζουν σε ήττα της ΑΕΚ, έτσι ώστε να κατακτήσουν το… καλό εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ