Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στην Τούμπα από την Καβάλα με 2-0.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

85΄Αποδοκιμασίες στην Τούμπα για την επερχόμενη ήττα του ΠΑΟΚ.

76΄Τετ α τετ ο Ονουάτσι αλλά ο Κρέσιτς τον νικάει με τα πόδια.

73΄ Μετά από σέντρα του Λίνο ο Σαλπιγγίδης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

71΄Αγγίζει ξανά το 0-3 η Καβάλα αυτή τη φορά με τον Νικουλάε να σουτάρει ελάχιστα άουτ.

67΄Ευκαιρία για την Καβάλα με τον Αμπντούν να σουτάρει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κρέσιτς.

65΄Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στη θέση του Τσουκαλά και ο Λίνο στη θέση του Σνάουτσνερ.

64΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάρσια, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

60΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. Ο Ρίος πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με δεξί σουτ νικάει τον Κρέσιτς για τον 0-2.

54΄Κίτρινη κάρτα στον Χργκόβιτς.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Aλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του Ελ Ζαρ.

Ημίχρονο 0-1

45΄Κίτρινη κάρτα στον Πέρτζελ.

40’Κίτρινη κάρτα στον Νικουλάε.

37′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. Ο Νικουλάε μεατομική προσπάθεια νίκησε την άμυνα του ΠΑΟΚ και τον Κρέσιτς.

31′ Ο Ντικρόκ στη θέση του Καρντόζο, ο οποίος εκνευρισμένος δεν πήγε καν στον πάγκο.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουγκλάο.

25′ Ο Τσουκαλάς βγάζει μόνο του τον Μουσλίμοβιτς απέναντι από τον Γκαλίνοβιτς, όμως ο Βόσνιος αστόχησε.

22′  Ο Χργκόβιτς γυρίζει με το κεφάλι στον Γκαλίνοβιτς, ο Ελ Ζαρ προλαβαίνει και μπαίνει στη φάση, πλασάρει τον Γκαλίνοβιτς αλλά η μπάλα φεύγει άουτ. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι.

21′ Σουτ του Σαλπιγγίδη από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

13′ Κίτρινη στον Εττό.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο.

4′ Σουτ του Σαλπιγγίδη άουτ.

Σέντρα στο ματς

Δείτε βίντεο από το Olapaok με τη διαμαρτυρία των οπαδών πριν τη σέντρα.

Το ματς δεν έχει ξεκινήσει ακόμη αφού οπαδοί του ΠΑΟΚ μπήκαν στο γήπεδο με πανό στα χέρια που έλεγε: “Λευτεριά στα 5 αδέρφια μας“.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Γκαρσία, Ελ Ζαρ, Σαλπιγγίδης, Μουσλίμοβιτς, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ, Τσουκαλάς, Εττό.

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Τόμασιτς, Πέρτζελ, Ρίος, Νικουλάε, Καρντόζο (31′ Ντικρόκ), Χργκόβιτς, Ντουγκλάο, Ντιέ, Ονουάτσι, Αμντούν.

Διαιτητής: Παππάς