ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-2

΅ΦΩΤΟ NEWSPORTS.
Μεγάλη νίκη πήρε ο Ολυμπιακός που πλησίασε στους δύο βαθμούς τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Πέφτουν αντικείμενα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.

Οι άνθρωποι από τον πάγκο του Ολυμπιακού έφυγαν πριν το τέλος του ματς.

Ο αγώνας συνεχίζεται.

Ο Γιάχος διακόπτει προσωρινά το ματς λόγω υβριστικών συνθημάτων

88′ Ο Χολέβας στη θέση του Αμντούν.

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μοντέστο μέσα από την περιοχή κατέβασε ωραία τη μπάλα αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

80′ Ο Ρομπέρ στη θέση του Γεωργιάδη.

77′ Ο Καζίμ Ρίτσαρντς στη θέση του Μιραλάς.

75′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Λαζάρ θα δει την κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό χτύπημα στον Μιραλάς. Ο Τζιμπούρ ζήτησε τα ρέστα από τον παίκτη του ΠΑΟΚ και ο Ρουμάνος τον χτύπησε. Κίτρινη κάρτα είδε ο Αλγερινός επιθετικός του Ολυμπιακού.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη.

68′
Κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο Γκαρσία.

62′ Ο Τοροσίδης στη θέση του Ιμπαγάσα που ένιωσε ενοχλήσεις στο πόδι.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς από πλεονεκτική θέση σούταρε αλλά ο Μέγερι κράτησε το μηδέν.

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμντούν έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του απέκρουσε με τα πόδια εκτός της περιοχής του ο Κρέσιτς.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ιμπαγάσα.

46′ Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη στην αγκαλιά του Μέγερι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Μέγερι με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

39′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του Αθανασιάδη.

29′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Εξαιρετικό αριστερό σουτ του γκαρσία που σταμάτησε στο δοκάρι του Μέγερι.

23′ Ο Λάζαρ πήρε τη μπουκιά από το στόμα του Τζιμπούρ με αποτελεσματική προβολή.

20′ Καλή σέντρα του Γεωργιάδη, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε από την άλλη πλευρά.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μιραλάς έφυγε ανάμεσα σαπό τρεις παίκτες του ΠΑΟΚ και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Κρέσιτς.

11′ Ο Μπαλάφας στη θέση του τραυματία Κατσικά.

8′ Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλλίδη.

5′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Αμντούν με το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ. Ο Τζιμπούρ βρήκε τη μπάλα στην κίνηση, ο Κρέσιτς απέκρουσε αλλά ο Αμντούν από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Κίτρινη κάρτα δέχτηκε ο σκόρερ για τον πανηγυρισμό του.

5′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ιμπαγάσα με βολίδα σημάδεψε το δοκάρι.

2′ Σουτ του Μανιάτη μπλόκαρε εύκολα ο Κρέσιτς.

1′ Η πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Μιραλάς βγήκε από τα αριστερά, έπιασε το σουτ που έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κρέσιτς.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Κρέσιτς, Σταφυλίδης, Λίνο, Κατσικάς (11′ Μπαλάφας), Μαλεζάς, Γκαρσία, Λάζαρ, Φωτάκης, Σαλπιγγίδης, Γεωργιάδης (80′ Ρομπέρ), Αθανασιάδης (39′ Ίβιτς)

Ολυμπιακός (Βαλβέρδε): Μέγερι, Μοδέστο, Μαρκάνο, Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ορμπάιθ, Μανιάτης, Ιμπαγάσα (62′ Τοροσίδης), Αμπντούν (88′ Χολέβας), Μιραλάς (77′ Καζίμ), Τζεμπούρ.

Διαιτητής: Αθανάσιος Γιάχος