ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Παναθηναϊκού με 2-1 και πήρε το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

90’+3′ Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

88′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νέτσιντ στη θέση του Αθανασιάδη

88′ Κίτρινη στον Φιγκερόα

81′ Άουτ το πέναλτι από τον Μπεργκ!

81′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. ο Λούκας στη θέση του Νίνη

80′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για Παναθηναϊκό. Μετά από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τριανταφυλλόπουλο, που έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κάπου υπήρξε μια κόντρα και η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

78′ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη

78′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φιγκερόα στη θέησ του Ντίνα

76′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Σαλπιγγίδη

75′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Νίνης έβγαλε τον Στοχ απέναντι από τον Καπίνο, με το σουτ του Σλοβάκου να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα των “πρασίνων”

69′ Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης βγήκε φάτσα με τον Καπίνο μετά από εξαιρετική κάθετη του Στοχ, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει, ενώ ο Αθανασιάδης στη συνέχεια δεν μπόρεσε να σουτάρει στην κενή εστία!

68′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

65′ Κίτρινη κάρτα στον Τζιώλη

58′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν στη θέση του Μέντεζ

57′ Αγγιξε το 2-2 ο Παναθηναϊκός. Ο Χακόμπο νίκησε τον Μπεργκ στο τετ-α-τετ

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Καπίνο νίκησε τον Αθανασιάδη σε τετ-α-τετ

54′ Σουτ του Σαλπιγγίδη εκτός περιοχής, ο Καπίνο έπεσε και μπλόκαρε

50′ Σουτ του Στοχ, από μακριά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καπίνο

48′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1. Σέντρα του Λίνο από αριστερά και κεφαλία Αθανασιάδη, η μπάλα στα δίχτυα

47′ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Σαλπιγγίδη από δεξιά, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Ρισβάνη, πήγε προς την εστία, έδιωξε σε κόρνερ ο Καπίνο.

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

40′ Καλή προσπάθεια από τον Σαλπιγγίδη, που δεν μπόρεσε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Καπίνο, μετά τη μπαλιά του Νίνη

38′ Κίτρινη καρτα στον Μπεργκ

35′ Σέντρα του Στοχ από αριστερά, ο Σαλπιγγίδης δεν πήδηξε σε σωστό χρόνο και η κεφαλιά του πήγε στα χέρια του Καπίνο

32′: 26 λάθη για τον Παναθηναϊκό, 23 για τον ΠΑΟΚ

26′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ο Στοχ ήταν εύστοχος. Αριστερά ο Καπίνο, δεξιά η μπάλα

25′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Ρισβάνης ανατρέπει τον Σαλπιγγίδη και ο διαιτητής δείχνει τη… λευκή βούλα. Αυστηρό πέναλτι, αλλά ήταν

25′ Κεφαλιά του Βίτορ, ο Καπίνο έκανε κακή έξοδο, η μπάλα πέρασε άουτ

24′ Τώρα γίνεται η αλλαγή, ο Ντίνας περνά στη θέση του Κλωναρίδη που δεν μπορεί να συνεχίσει

Ο Κλωναρίδης δεν μπορεί να συνεχίσει

21′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1. Πολύ καλή σέντρα του Ζέκα από τα δεξιά, ο Μπεργκ με κεφαλιά… πάγωσε την Τούμπα

20′ Πρώτη επίσκεψη του Παναθηναϊκού στην περιοχή του Χακόμπο. Σέντρα του Νάνο, κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου που ανέβηκε από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Χακόμπο

19′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, που έχει ανεβάσει την απόδοση του. Σέντρα του Λάζαρ, ο Αθανασιάδης ολομόναχος μέσα από την περιοχή, κάνει πολλή κακή κεφαλιά που μπλοκάρει εύκολα ο Καπίνο

18′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Στοχ, κεφαλιά του Κατσουράνη προς την μικρή περιοχή, ο Τζιώλης δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ

13′ Λάθος του Λάζαρ, προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί ο Μπεργκ, αλλά ο Χακόμπο πρόλαβε και έδιωξε

Δείχνει να έχει πρόβλημα ο Κλωναρίδης.

8′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Καπίνο δεν μπλόκαρε τη μπάλα, ο Σαλπιγγίδης επωφελήθηκε, αλλά το σουτ του από πλάγια θέση έφυγε κόρνερ μετά την επέμβαση του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού

Πολύ καλός ρυθμός και από τις δυο ομάδες. Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν δείχνει να προβληματίζεται