Τρίτη, 23 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Ρούμπιν Καζάν 1-1

Ο “δικέφαλος του Βορρά” ήρθε ισόπαλος με τους Ρώσους στην Τούμπα (1-1) και κατέκτησε την πρώτη θέση στον όμιλο του.
ΛΗΞΗ αγώνα

Τελείωσε η αναμέτρηση της Τότεναμ, που θα μείνει τρίτη

Η Τότεναμ έκανε το 0-4

89′ Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά, η κεφαλιά του Φωτάκη πέρασε ελάχιστα άουτ

84′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λαζάρ στη θέση του Αρίας

80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης στη θέση του Ίβιτς

74′ Σκληρό μαρκάρισμα στον Βιεϊρίνια, χωρίς όμως να βγεί ούτε κίτρινη κάρτα

73′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Γεωργιάδη

66′ Σέντρα Ετο από δεξιά, κεφαλιά του Βιεϊρίνια από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα δεν βρήκε στόχο

61′ Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Μπιστρόφ στη θέση του Μάρτινς

57′ Ο Γεωργιάδης αμαρκάριστος στα αριστερά της περιοχής επιχείρησε το γυριστό σουτ, ο Αρλα έπεσε και απόκρουσε δύσκολα

53′ Κάθετη μπαλιά του Ιβιτς, ο Βιεϊρίνια επιχείρησε το σουτ από τα δεξιά, ο Αρλα απόκρουσε

48′ ΓΚΟΛ για την Ρούμπιν, 1-1. Σέντρα του Καραντενίζ από τα δεξιά, ο Βαλντέζ έπιασε το ξερό σουτ, λίγο μέσα απ’ την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

45′ Σουτ Τσιρίλο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

Τρίτο γκολ για την Τότεναμ, θέλει άλλα δύο για να περάσει (σε περίπτωση που το ματς στην Τούμπα παραμείνει στο 1-0)

Η Τότεναμ νικάει 2-0 στην έδρα της Σάμροκ Ρόβερς και χρειάζεται άλλα τρία γκολ για να τερματίσει δεύτερη στον όμιλο και να προκριθεί στους “32”

ΦΩΤΟ Newsports

Ο ΠΑΟΚ ελέγχει το ρυθμό και συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας

24′ Σέντρα του Ανσάλντι από τα αριστερά, ο Νομπόα έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

22′ Σουτ Ανσάλντι έξω από την περιοχή, ο Γλύκος μπλόκαρε

20′ Ο Γεωργιάδης γύρισε από δεξιά, ο Μποκέτι έδιωξε προ του Βιεϊρίνια

15′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, στέλνωντας τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Αρλάουσκις, που έπεσε σωστά

13′ Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Αρλάουσκις στη θέση του Καλέσιν

12′ Κόκκινη κάρτα στον Ριζίκοφ και πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης ξεχύθυκε στον αιφνηδιασμό και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Ρούμπιν. Με 10 παίκτες η ομάδα από το Καζάν

10′ Κίτρινη κάρτα στον Λίνο

Οι Ρώσοι έχουν μπει πιο δυνατά, χωρίς όμως να έχουν κάνει την μεγάλη φάση μέχρι τώρα

3′ Ο Γλύκος πρόλαβε στην έξοδο τον Βαλντέζ και μπλόκαρε

1′ Έναρξη αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Γλύκος, Λίνο, Μαλεζάς, Τσιρίλο, Έτο, Γκαρσία, Αρίας, Ίβιτς, Βιεϊρίνια, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης

Ρούμπιν (Μπέρντιγιεφ): Ριζίκοφ, Ανσάλντι, Καλέσιν, Μποκέτι, Σαρόνοφ, Νέμοφ, Νομπόα, Καραντενίζ, Νάτσο, Μάρτινς, Βαλντέζ

Γήπεδο: Τούμπα

* Ο ΠΑΟΚ έχει εξασφαλίσει την πρόκριση, ενώ η Σάμροκ έχει αποκλειστεί. Ο “δικέφαλος του Βορρά” παίρνει την πρωτιά εφόσον δεν χάσει.

* Η Ρούμπιν Καζάν τερματίζει πρώτη με νίκη, δεύτερη με ισοπαλία, ενώ για να αποκλειστεί θα πρέπει να χάσει και ταυτόχρονα να υπερκαλύψει η Τότεναμ τη διαφορά των πέντε γκολ στο goal average που τη χωρίζουν από τους Ρώσους.