ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ-Πλατανιάς 2-0 – Πανθρακικός-Αστ. Τρίπολης 1-0

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt τις δυο αναμετρήσεις για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΠΑΟΚ – Πλατανιάς 2-0

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

84′ Πολύ καλή φάση για τον Πλατανιά με τον Ναζλίδη να μην μπορεί να νικήσει τον Χακόμπο

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Ναζλίδης στη θέση του Αναστασάκου

80′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαρτσάκης στη θέση του Ουντότζι

76′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Κάλαϊζιτς

73′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0.  Ο Σαλπιγγίδης με πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έστρωσε στον επερχόμενο Λίνο ο οποίος από το σημείο του πέναλτι πλάσαρε τον Κηπουρό και έκανε το 2-0

69′ Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

68′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Σαλπιγγίδης νίκησε τον Κηπουρό, που έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία

67′ Κίτρινη στον Ποτουρίδη

66′ Πέναλτι υπερ του ΠΑΟΚ – Χέρι ο Ποτουρίδης

64′ Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτούδη

61′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παναγιωτούδης στη θέση του Πέλκα

52′ Φάουλ του Λίνο, η μπάλα έφυγε κόρνερ με την παρέμβαση του Αγκιλέρα

46′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο στη θέση του Κίτσιου

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Ο Κηπουρός έπιασε το πέναλτι του Αθανασιάδη. Ο Κίτσιου ανατράπηκε απο τον Αγκιλέρα

43′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ

40′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Έτο με προβολή έβαλε την κόντρα στο σουτ του Αναστασάκου και έστειλε την μπάλα κόρνερ

32′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης έστρωσε και πάλι αυτή τη φορά στον Πέλκα ο οποίος σούταρε αδύναμα και μπλόκαρε ο Κηπουρός

24′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Οι Ποδοσφαιριστές του δικέφαλου συνδυάστηκαν πολύ όμορφα ο Αθανασιάδης έστρωσε στον Κίτσιου, ο οποίος από το πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ

17′ Σουτ του Κάλαίτζιτς μέσα απ’ την περιοχή, ο Χακόμπο μπλόκαρε

17′ Σέντρα-σουτ του Σαλπιγγίδη, ο Κηπουρός δεν αιφνηδιάστηκε και μπλόκαρε

10′ Καλή φάση για τον Πλατανιά. με το Μαραγκουδάκη να σουτάρει δυνατά άουτ μέσα από την περιοχή του ΠΑΟΚ

4′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσικάς βρέθηκε μόνος στην περιοχή του Πλατανιά, αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ

1′ Έναρξη του αγώνα

Στο γήπεδο της Τούμπας την προσοχή τράβηξε ένα πανό για τον Πάμπλο Κοντρέρας, ο οποίος βρίσκεται στον Ολυμπιακό τώρα. Όπως μαρτυρά και το περιεχόμενο του συνθήματος (“Ο Ιούδας είχε τα αρ***** και κρεμάστηκε”)- κάθε άλλο παρά επιθυμητό πρόσωπο είναι στους φίλους του ΠΑΟΚ. Μετά από ενέργειες της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, το συγκεκριμένο πανό κατέβηκε από την εξέδρα. Όλα αυτά δύο αγωνιστικές πριν την αναμέτρηση των δυο ομάδων στην Θεσσαλονίκη

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Χακόμπο, Ετο, Κουμάλο, Κατσικάς, Σταφυλίδης, Κίτσιου, Κάτσε, Φωτάκης, Πέλκας, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Τζάνης, Κουρτετσιώτης, Ποτουρίδης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Ουκάρ, Μαραγκουδάκης, Ουντότζι, Αναστασάκος.

Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης 1-0

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Κυβελίδης στη θέση του Παπαδόπουλου.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

75′ Ο Κουτσόπουλος απέκρουσε το πέναλτι του Ράγιος. Κακή η εκτέλεση. η μπάλα πήγε στο κέντρο και χωρίς δύναμη

74′ Πέναλτι υπέρ του Αστέρα

72′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Γκάμπριελ αντί του Ντε Μπλάσις.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Πρίττα

66′ Δυνατό σουτ του Περόνε πίσω από το ημικύκλιο, ο Κουτσόπουλος με δυσκολία απομάκρυνε

58′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μπακασέτας στη θέση του Αλβάρεζ

57′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Πρίττας αντί του Βαϊρουά.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Ναβάρο αντί του Καλαντζή.

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41′ Σέντρα του Ντε Μπλάσις από αριστερά, κεφαλιά του Περόνε από το ύψος του πέναλτι, ο Κουτσόπουλος έδιωξε με δυσκολία, ο Ουσέρο πήρε το “ριμπάουντ” αλλά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

34′ Ο Πανθρακικός ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του ματς και δεν επιτρέπει στον Αστέρα να απειλήσει τον Κουτσόπουλο.

21′ ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός, 1-0. Ο Παπαδόπουλος μπήκε στην περιοχή από δεξιά, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με διαγώνιο δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φούλοπ

Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Σκλιοπίδης, Σερφά, Μακρυδημήτρης, Χρήστου, Λαδάκης, Καστσελάν, Μπαϊκαρά, Λουσέρο, Βαϊρουρά, Παπαδόπουλος.

Αστέρας Τρ. (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Φορμίκα, Αλβάρεζ, Ουσέρο, Καλαντζής, Ντε Μπλάσις, Ράγιος, Περόνε