ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Αστ. Τρίπολης 3-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Ο ΠΑΣ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη Σούπερ Λίγκα με τα γκολ των Μπακαγιόκο, Γεωργίου και Ζαϊρί. Ο Τσαμπούρης με πέναλτι είχε ιοσφαρίσει προσωρινά για τον Αστέρα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84′ ΓΚΟΛ  για τον ΠΑΣ. Ο Ζαϊρί έκανε την κούρσα απέφυγε τον αντίπαλο του και πλάσαρε σωστά τον Χακόμπο.

80′ Κίτρινη στον Πάντο.

79′ Ο Ζαϊρί στη θέση του Ντε Βιντσέντι.

75′ Κίτρινη στον Τσαμπούρη.

73′ Ο Ανδράλας στη θέση του Γεωργίου.

70′ O Εγκόν στη θέση του Ουσέρο.

63′ Ο Ουσέρο πλάσαρε από μακριά τον Κυπουρό, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ τελευταία στιγμή πρόλαβε να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

59′ ΓΚΟΛ για ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γεωργίου με πλασέ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων.

58′ Ο Κυριάκος στη θέση του Πατσατζόγλου.

57′ O Ρότζεριο στη θέση του Περόνε.

48′ Δυνατό σουτ του Μπεσέρα, η μπάλα έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Ράγιο στη θέση του Αργυρόπουλου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Δυνατό σουτ του Τζημόπουλου που πέρασε άουτ.

Ο αγώνας ξανάρχισε.

Το ματς έχει διακοπεί λόγω των υβριστικών συνθημάτων των οπαδών του ΠΑΣ εις βάρος του διαιτητή Σιδηρόπουλου.

37′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης νίκησε τον Κηπουρό και έφερε το ματς στα ίσα.

36′ ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Αστέρα και κίτρινη στον Λίλα ο οποίος έσπρωξε τον Ουσέρο μέσα στην περιοχή.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπεσέρα βρέθηκε απέναντι στον Χακόμπο αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

21′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Η υπεροχή των γηπεδούχων μετουσιώθηκε, με τον Μπακαγιόκο που από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Χακόμπο.

19′ Κεφαλιά του Κώτσιου η οποία σταμάτησε πάνω στον Μπακαγιόκο.

11′ Ο Μπακαγιόκο από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ που σωστά υποδείχθηκε και το γκολ δεν μέτρησε.

4′ Ο Γεωργίου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα, αλλά σωστά το τέρμα δεν μέτρησε αφού ο παίκτης του ΠΑΣ ήταν οφσάιντ.