ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Αστ. Τρίπολης 3-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Τελευταία ενημέρωση: 18.09.2011 | 17:55
Πρώτη δημοσίευση: 18.09.2011 | 15:21

Ο ΠΑΣ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη Σούπερ Λίγκα με τα γκολ των Μπακαγιόκο, Γεωργίου και Ζαϊρί. Ο Τσαμπούρης με πέναλτι είχε ιοσφαρίσει προσωρινά για τον Αστέρα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84' ΓΚΟΛ  για τον ΠΑΣ. Ο Ζαϊρί έκανε την κούρσα απέφυγε τον αντίπαλο του και πλάσαρε σωστά τον Χακόμπο.

80' Κίτρινη στον Πάντο.

79' Ο Ζαϊρί στη θέση του Ντε Βιντσέντι.

75' Κίτρινη στον Τσαμπούρη.

73' Ο Ανδράλας στη θέση του Γεωργίου.

70' O Εγκόν στη θέση του Ουσέρο.

63' Ο Ουσέρο πλάσαρε από μακριά τον Κυπουρό, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ τελευταία στιγμή πρόλαβε να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.

59' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

59' ΓΚΟΛ για ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο Γεωργίου με πλασέ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων.

58' Ο Κυριάκος στη θέση του Πατσατζόγλου.

57' O Ρότζεριο στη θέση του Περόνε.

48' Δυνατό σουτ του Μπεσέρα, η μπάλα έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46' Ο Ράγιο στη θέση του Αργυρόπουλου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43' Δυνατό σουτ του Τζημόπουλου που πέρασε άουτ.

Ο αγώνας ξανάρχισε.

Το ματς έχει διακοπεί λόγω των υβριστικών συνθημάτων των οπαδών του ΠΑΣ εις βάρος του διαιτητή Σιδηρόπουλου.

37' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης νίκησε τον Κηπουρό και έφερε το ματς στα ίσα.

36' ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Αστέρα και κίτρινη στον Λίλα ο οποίος έσπρωξε τον Ουσέρο μέσα στην περιοχή.

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπεσέρα βρέθηκε απέναντι στον Χακόμπο αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

21' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Η υπεροχή των γηπεδούχων μετουσιώθηκε, με τον Μπακαγιόκο που από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Χακόμπο.

19' Κεφαλιά του Κώτσιου η οποία σταμάτησε πάνω στον Μπακαγιόκο.

11' Ο Μπακαγιόκο από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ που σωστά υποδείχθηκε και το γκολ δεν μέτρησε.

4' Ο Γεωργίου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα, αλλά σωστά το τέρμα δεν μέτρησε αφού ο παίκτης του ΠΑΣ ήταν οφσάιντ.