13oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης 1-1

Ισόπαλη (1-1) έληξε η αναμέτρηση στους “Ζωσημάδες” ανάμεσα στον ΠΑΣ και τον Εργοτέλη.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Σουτ του Λεάλ από αριστερά, ο Κηπουρός έδιωξε εντυπωσιακά σε πλάγιο

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-1. Εκτέλεση φάουλ του Λεάλ από αριστερά, ο Κηπουρός έδιωξε με τα πόδια αρχικά, η μπάλα έφτασε στον Γιαλούση που με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα

90′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο στη θέση του Μπεσέρα

89′ Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο

86′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Δάρλας στη θέση του Μπούντιμιρ

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σκούφαλης αντί του Πάντου

82′ Νέα αποβολή για τον Εργοτάλη που μένει με εννέα παίκτες. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σαρρή για φάουλ στον Βίλα

77′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ολίσε και αποβολή. Με δέκα παίκτες ο Εργοτέλης

75′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ

72′ Ωραία προσπάθεια και σουτ του Λεάλ από πλάγια θέση δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο Κηπουρός απομάκρυνε

68′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κυριακίδης στη θέση του Τζανακάκη

65′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Βίλα από αριστερά, ο επερχόμενος Πάντος από το ύψος του πέναλτι επιχείρησε το σουτ αλλά ο Καβουσάκης μπλόκαρε με δυσκολία

64′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ στη θέση του Μπέτο

62′ Γύρισμα του Κουτσιανικούλη από δεξιά, ο Κηπουρός προ του Μπούντιμιρ μπλόκαρε

59′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Ωραία κίνηση και γυριστό σουτ του Βίλα από το ημικύκλιο, η μπάλα στην δεξιά γωνία του Καβουσάκη. Πολύ ωραίο “τελείωμα” του παίκτη του ΠΑΣ

56′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή

54′ Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο

51′ Σουτ του Τζανακάκη μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κηπουρού

48′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μιχαήλ από αριστερά, κεφαλιά του Πάντου από από το ύψος του πέναλτι, ο Καβουσάκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στους Ζωσημάδες

43′ Πολύ καλή ευκαιρία για Εργοτέλη. Εκπληκτικό σουτ του Κουτσιανικούλη πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κηπουρού

39′ Καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σέντρα του Σασιασβίλι από αριστερά, κεφαλιά του Μπούντιμιρ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κηπουρού

35′ Σουτ του Τζανακάκη πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Κηπουρού

32′ Σέντρα του Γεωργίου από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Κώτσιου από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Είναι φανερή η απουσία του Λεάλ στον Εργοτέλη, κυρίως στο δημιουργικό κομμάτι για τον Εργοτέλη. Οι Κρητικοί δεν έχουν φτιάξει ούτε φάση. Ο παίκτης δεν προπονήθηκε καλά την εβδομάδα που πέρασε και έμεινε στον πάγκο

25′ Κίτρινη κάρτα στο Ντάσιο

Ο ΠΑΣ ελέγχει το ματς και έχει περιορίσει τον Εργοτέλη σε παθητικό ρόλο. Λείπουν οι ευκαιρίες απ’ το παιχνίδι

14′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεσέρα από μακριά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καβουσάκη.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε

Οι δυο ομάδες προσπαθούν να δημιουργήσουν φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, με τον ΠΑΣ να έχει μια καλή στιγμή. Ο Εργοτέλης κυρίως με αντεπιθέσεις προσπαθεί να φτάσει στην περιοχή του Κηπουρού.

Έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι ο ΠΑΣ και πιέζει για να ανοίξει το σκορ

3′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Εκτέλεση φάουλ του Μπεσέρα από δεξιά, προβολή του Μιχαήλ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ

Έναρξη του αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Κώτσιος, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Πάντος, Ντε Βισέντι, Μπεσέρα, Γεωργίου, Ζαμπρέλα, Βίλα

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Σαρρής, Μπούντιμιρ, Ολίσε, Γιαλούσης, Κουτσιανικούλης, Σίλβα, Τζανακάκης, Μπέτο