ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 1-3

ΦΩΤΟ REUTERS.

Ο πρώτος γύρος της Σούπερ Λίγκας ολοκληρώθηκε με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με 3-1 του ΠΑΣ και να διατηρεί την απόσταση των 8 βαθμών από την κορυφή.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ Ο Κίτσιου στη θέση του Σαλπιγγίδη.

87′ Ο Νικλητσιώτης αντί του Κοροβέση.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

Πολύ έντονη η βροχόπτωση στους Ζωσιμάδες.

82′ Ο Ρομπέρ στη θέση του Λάζαρ.

77′ Ο Ντάσιος στη θέση του Οικονόμου και ο Γιάννου αντί του Λόρενς.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Ίλιτς με εξαιρετικό σουτ νίκησε το Χακόμπο και έδωσε ελπίθδες στην ομάδα του.

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΠΑΟΚ.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Βιβιάν.

60′ Ο Βίλα στη θέση του Κεϊτά.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Λόρενς.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

35′ Διαγώνιο σουτ του Ίλιτς, η μπάλα βρήκε στον Κουμάλο και πέρασε κόρνερ.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Γεωργίου έκανε τη συρτή σέντρα, ο Κοροβέσης βρήκε τη μπάλα στην κίνηση αλλά την έστειλε άουτ.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε σέρβιρε στον Αθανασιάδη και ο επιθετικός του ΠΑΟΚ με όμορφο τσίμπημα της μπάλας σημείωσε το 9ο φετινό του τέρμα.

20′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης εκμεταλλεύτηκε το έμμεσο μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ από το λάθος του Τσουκαλά και άνοιξε το σκορ. Ο Φεγκρούς δέχτηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

4′ Δυνατό σουτ του Γεωργίου στην κίνηση, μπλόκαρε ο Χακόμπο.

4′ Πολύ δυνατά μπήκε ο ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέτι από μακριά προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ αλλά ο Χακόμπ έδιωξε σε κόρνερ.

2′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ έπιασε την κεφαλιά ψαράκι αλλά η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας και ο Χακόμπο έδιωξε με γροθιές.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Οικονόμου (77′ Ντάσιος), Μιχαήλ, Κεϊτά (60′ Βίλα), Τσουκαλάς, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Κοροβέσης (87′ Νικλητσιώτης), Ίλιτς

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Χακόμπο, Αποστολόπουλος, Σαλπιγγίδης (89′ Κίτσιου), Λίνο, Φωτάκης, Λόρενς (77′ Γιάννου), Λαζάρ (82′ Ρομπέρ), Κάτσε, Κουμάλο, Αθανασιάδης, Βιβιάν.

Διαιτητής: Ανδρέας Παππάς