ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός – Δόξα Δράμας 0-2

Τεράστια νίκη πήρε η Δόξα Δράμας κόντρα στον Παναιτωλικό που έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια ενώ τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Ο ρότσα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Προσωρινή διακοπή στο ματς διότι έπεσε καπνογόνο μπροστά από τον Σέρεμετ. Το ματς συνεχίζεται.

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΞΑ. Ο Λίμα έφυγε στην αντεπίθεση και με ιδανικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της οιμάδας του.

79′ Σουτ του Ρότσα μέσα από την περιοχή που πέρασε άουτ.

76‘ Ο Λεάντρο με εκππληκτική εκτέλεση φάουλ άγγιξε το 0-2 αλλά ο Τσενάμο έδιωξε.

75′ Ο Τσενάμο ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Αραβίδη αλλά ο διαιτητής έδωσε φάουλ και κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.

72′ Κεφαλιά του Ντολεζάι που έδιωξε ο Ψυχογιός και στη συνέχεια το σουτ του Καμαρά έφυγε άουτ.

70′
Κίτρινη στον Σέρεμετ.

69′ Σουτ του Θεοδωρίδη λίγο άουτ.

68′ Κίτρινη στον Λεάντρο.

64′ Σουτ του Θεοδωρίδη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Σέρεμετ.

62′ Ο Ρούτσης στη θέση του Σικαλιά.

60′ Ο Ακαλέ στη θέση του Σιόντη.

56′ Ο Λεάντρο στη θέση του Κυβελίδη και ο Γελαδάρης αντί του Ουέλινγκτον.

54′ Δυνατό σουτ του Ρότσα, ο Σέρεμετ απέκρουσε και πάλι.

52′ Δεν γίνονται αυτά. Νέο τετ α τε του Καμαρά, αυτή τη φορά με τον Σέρεμετ που πραγματοποίησε άλλη μία μεγάλη επέμβαση.

50′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Όσκαρ ατυχίας διεκδικούν οι γηπεδούχοι. Μακρινό σουτ του Μουμίν που σταμάτησε και αυτό στο δοκάρι.

49′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Ο Ονουάτσι από το ύψος του πέναλτι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Σέρεμετ.

46′ Με ευκαιρία ξεκίνησε ο Παναιτωλικός. Ο Θεοδωρίδης έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Χαριστέας στη θέση του Φερνάντες.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Η Δόξα έχει βάλει το… πούλμαν μπροστά από την εστία. 3 συνεχόμενα σουτ του Παναιτωλικού κόντραραν πάνω στους αμυντικούς των φιλοξενούμενων.

43′ Ο Σέρεμετ κάνει το ματς της ζωής του. Απέκρουσε και την κεφαλιά του Θεοδωρίδη.

38′ Ακόμη μία τεράστια ευκαιρία που χάνει ο Ονουάτσι. Από το ίδιο σημείο που δεν μπόρεσε πριν έξι λεπτά να νικήσει τον Σέρεμετ, δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

35′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΞΑ. Ο Αραβίδης έφυγε στην κόντρα και με εκπληκτικό σουτ άνοιξε το σκορ.

32′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ονουάτσι βρέθηκε απέναντι στον Σέρεμετ αλλά κατάφερε να σημαδέψει τα πόδια του τερματοφύλακα της Δόξας.

30′ Κίτρινη στον Ουέλινγκτον.

15′ Κίτρινη στον Ρότσα.

7′ Ο Καμαρά έπιασε το σουτ από καλή θέση αλλά δεν βρήκε εστία.

5′ Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό.

Σέντρα στον αγώνα

Παναιτωλικός: Τσενάμο, Κούσας, Μουμίν, Ρότσα, Θεοδωρίδης, Φερνάντες (46′ Χαριστέας), Ντολεζάι, Σιόντης (60′ Ακαλέ), Άντι, Καμαρά, Ονουάτσι.

Δόξα Δράμας: Σέρεμετ, Τριποτσέρης, Γκαρακλίδης, Βέρτζος, Αραβίδης, Λίμα, Σικαλιάς (62′ Ρούτσης), Παπαδόπουλος, Ψυχογιός, Ούελινγκτον (56′ Γελαδάρης), Κυβελίδης (56′ Λεάντρο).

Διαιτητής: Γιάχος