Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός – Εργοτέλης 2-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Αγρίνιο, για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+2′ Γύρισμα του Καμαρά από δεξιά, ο Σαρρής προ του Χαριστέα σε κόρνερ

87′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ονουάτσι στη θέση του Άντι

80′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Γιαλούσης στη θέση του Δάρλα που δεν μπορεί να συνεχίσει

79′ Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν

76′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. O Ρέντζας αντί του Τζανακάκη

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουμίν στη θέση του Θεοδωρίδη

69′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κατσικοκέρης αντί του Κυριακίδη

67′ Κίτρινη κάρτα στον Άντι

61′ Μακρινό συρτό σουτ του Θεοδωρίδη, η μπάλα πέρασε άουτ

59′ Εκτέλεση φάουλ του Ζούνιορ από το ημικύκλιο, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσενάμο

58′ Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη για διαμαρτυρία

56′ Διαγώνιο δυνατό σουτ του Άντι από αριστερά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία του Καβουσάκη

51′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 2-0. Ο Καμαρά εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

50′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό, σε ανατροπή του Χαριστέα από τον Καβουσάκη

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου ο Κούσας έχει υποστεί διάστρεμα

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Αγρίνιο

45′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αναστασιάδης αντί του Κούσα που δεν μπορεί να συνεχίσει

44′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή

40′ Διακοπή στον αγώνα λόγω τραυματισμού του Κούσα. Δείχνει να μην μπορέι να συνεχίσει

Ο Παναιτωλικός πιέζει για να φτάσει και σε ένα δεύτερο τέρμα

34΄Ο Καμαρά πήρε την μπάλα απ’ την μεσαία γραμή, έφτασε έξω απ’ την περιοχή του Καβουσάκη, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ

25′ Νέα καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Σουτ του Δάρλα μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια δεξιά θέση, ο Τσενάμο έδιωξε σε κόρνερ

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Γύρισμα του Κυριακίδη από δεξιά, ο Ολίσε αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ

23′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Καταπληκτικό σουτ του Χαριστέα έξω απ’ την περιοχή και πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι του Καβουσάκη

Αρκετά προβλήματα στην ανάπτυξη του αντιμετωπίζει ο Παναιτωλικός

13′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε

Καλός ο ρυθμός του αγώνα. Ο Εργοτέλης δείχνει πιο δραστήριος

3′ Άστοχο σουτ του Κυριακίδη πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα ψηλά άουτ

1′ Έναρξη του αγώνα

Παναιτωλικός (Λεμονής): Τσενάμο, Γκόλιας, Κούσας, Ρότσα, Θεοδωρίδης, Χαριστέας, Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Σιόντης, Άντι, Καμαρά

Εργοτέλης (Καραγεωργίου): Καβουσάκης, Κυριακίδης, Χίμπλινγκερ, Κουτσιανικούλης, Τζανακάκης, Τζούνιορ, Ολίσε, Μπούντιμιρ, Δάρλας, Σασιασβίλι, Σαρρής