ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Άρης 1-1

Ο Άρης αν και βρέθηκε να χάνει και να παίζει με δέκα παίκτες, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89′ με τον Γιαννιώτα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ Εκπληκτική φάση. Ο Φορναρόλι με γυριστό σουτ σημάδεψε εστία αλλά ο Βελλίδης ήταν σε ετοιμότητα.

92′ Κίτρινη κάρτα στον Σουνά.

89′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Παπαστεριανός έκανε τη σέντρα και ο Γιαννιώτας με κεφαλιά ψαράκι πάγωσε το ΟΑΚΑ.

88′ Ο Σουνάς στη θέση του Κοέλιο.

81′ Ο Φορναρόλι στη θέση του Τοτσέ.

80′ Ο Κουίνσι βρήκε τη μπάλα στρωμμένη αλλά το πλασέ του κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη.

77′ Ο Γιαννίτσης στη θέση του Οικονομόπουλου.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Χριστοδουλόπουλος νίκησε τον Βελλίδη και άνοιξε το σκορ.

74′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Παπαζαχαρίας τράβηξε τον Σισοκό και ο Καλογερόπουλος έδωσε το πέναλτι και την κόκκινη στον παίκτη του Άρη.

70′ Κεφαλιά του Βελάσκες άουτ.

68′ Ο Μαυρίας στη θέση του Ζέκα.

67′ Ο Βελλίδης πρόλαβε τον Τοτσέ και έσωσε τον Άρη.

66′ Ο Σισοκό είχε την ευκαιρία για ένα καλό σουτ, όμως δεν το έπιασε καλά και έστειλε τη μπάλα άουτ.

65′ Ο Καπετάνος στη θέση του Καζναφέρη.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

63′ Ο Χριστοδουλόπουλος μπήκε στην περιοχή αλλά προτίμησε να τελειώσει μόνος του τη φάση και αστόχησε.

58′ Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού ζήτησαν πέναλτι σε φράγμα του Πουλίδο πάνω στον Χριστοδουλόπουλο.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.

55′ Ατομική προσπάθεια του Αγκάνθο, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο.

48′ Από πλάγια θέση ο Κουίνσι σούταρε και ο Βελλίδης μπλόκαρε εύκολα.

47′ Μακρινό σουτ του Σπυρόπουλου που έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Σισοκό στη θέση του Μαρίνου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Μακρινό σουτ του Παπαστεριανού, δεν απείλησε τον Καρνέζη.

40′ Σουτ του Αγκάνθο, μπλόκαρε ο Καρνέζης.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Κοέλιο.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.

35′ Σουτ του Οικονομόπουλου που έφυγε άουτ.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Σεϊταρίδη.

21′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης.

11′ Ο Αγκάνθο από μακριά προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Καρνέζη αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού πρόλαβε.

10′ Η κεφαλιά του Βελάσκες μετά από σέντρα του Σεϊταρίδη, έφυγε άουτ.

9′ Ο Παναθηναϊκός έχει μπει δυνατά στο ματς, έχει την κατοχή της μπάλας αλλά ακόμη δεν μπορεί να ανοίξει την άμυνα του Άρη.

Σέντρα στον αγώνα

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Πίντο, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Ζέκα (68′ Μαυρίας), Βιτόλο, Μαρίνος (46′ Σισοκό), Κουίνσι, Χριστοδουλόπουλος, Τοτσέ (81′ Φορναρόλι).

Άρης: Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Οικονομόπουλος (77′ Γιαννίτσης), Καζναφέρης (65′ Καπετάνος), Αγκάνθο, Παπαστεριανός, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Μαργαρίτης, Ψυχογιός, Πράτα Κοέλιο (88′ Σουνάς).

Διαιτητής: Καλογερόπουλος