ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 0-0

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε ούτε την 5η αγωνιστική να πάρει τους τρεις βαθμούς και ο κόσμος του αποδοκίμασε έντονα τους παίκτες μετά τη λήξη του ματς.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Έντονες αποδοκιμασίες από τους φίλους του Παναθηναϊκού.

92′ Ο Καλαντζής στη θέση του Ναβάρο.

91′ Η κεφαλιά του Σπυρόπουλου έφυγε άουτ.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Ο Γιαλούσης στη θέση του Περόνε.

87′ Ο Κουίνσι έχει τραυματιστεί και απλά περπατάει μέσα στο γήπεδο.

86′ Ο Περόνε βγήκε από πλάγια, γύρισε τη μπάλα και ο Βύντρα έδιωξε πριν ο Ναβάρο στείλει τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία.

80′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Τσαμπούρης ανέτρεψε τον Χριστοδουλόπουλο και είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

73′ Ο Ζέκα στη θέση του Μαρίνου.

69′ Ο Πετρόπουλος σούταρε από πλάγια αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία.

69′ Ο Ράγιος βιάστηκε και το σουτ που επιχείρησε δεν δυσκόλεψε τον Καρνέζη.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.

66′ Ο Ντε Μπλάσις στη θέση του Κουρμπέλη.

61′ Ο Πετρόπουλος στη θέση του Φορναρόλι.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Περόνε απέναντι στον Καρνέζη δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.

57′ Σουτ του Κουρμπέλη άουτ.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Σισοκό στη θέση του Μαυρία.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ο Βύντρα νίκησε τους αμυντικούς του Αστέρα αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ.

43′ Ακόμη ένα σουτ από τον Χριστοδουλόπουλο, ο Φούλοπ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

40′ Σουτ του Μαύρια, μπλόκαρε ο Φούλοπ.

37′ Ο Ράγιος έφτασε έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού αλλά το σουτ του με το αριστερό δεν ανησύχησε τον Καρνέζη.

37′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου που έφυγε άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι.

26′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Κουίνσι έδωσε εξαιρετική πάσα στον Χριστοδουλόπουλο αλλά το σουτ του Έλληνα μεσοεπιθετικού σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αστέρα Τρίπολης.

25′ Ο Ναβάρο βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και το σουτ του έφτασε χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Καρνέζη.

21′ Ο Αστέρας πιέζει. Ωραίο σουτ του Κουρμπέλη, ο Καρνέζης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

20′ Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα και ο αμαρκάριστος Ναβάρο έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά αστόχησε.

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ράγιος έφυγε στην αντεπίθεση, σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Καρνέζης απέκρουσε με τα πόδια.

10′ Σουτ του Κουρμπέλη μπλόκαρε ο Φούλοπ.

9′ Οι παίκτες του Παναθηναϊκού ζήτησαν πέναλτι όταν ο Χριστοδουλόπουλος βρέθηκε απέναντι στον Φούλοπ, άνοιξε τη μπάλα και έπεσε στο χορτάρι χωρίς πάντως να φαίνεται αν υπάρχει επαφή με τον τερματοφύλακα του Αστέρα.

7′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου που έφυγε άουτ.

3′ Κεφαλιά του Σανκαρέ που έφυγε πάνω από την εστία του Καρνέζη.