ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-0

Ο Κουίνσι έδωσε τη λύση στον Παναθηναϊκό και τον έφερε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Ατρόμητο.

88′ Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Τάτου, η μπάλα βρήκε στον Σαριέγκι και πέρασε λίγο έξω από την εστία του Καρνέζη.

86′ Ο Μαρίνος στη θέση του Ζέκα.

84′ Κίτρινη στον Σαριέγκι.

83′ Σημαντική στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος έστρωσε στον Τάτο, αλλά το σουτ του τελευταίο κόντραρε στον Βιτόλο.

81′ Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία.

77′ Αναστασάκος και Πίτου Γκαρσία στη θέση των Γιαννούλη, Σφακιανάκη. Ο Γιαννούλης ξέσπασε σε κλάματα για το λάθος που έκανε στη φάση του γκολ.

72′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Κουίνσι βρήκε τη μπάλα στην κίνηση και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ.

68′ Ωραία ενέργεια του Μπάλλα, ο οποίος σούταρε αλλά ο Καρνέζης έδιωξε σε κόρνερ.

64′ Ο Μπάλλας στη θέση του Καραγκούνη.

63′ Αδύναμο σουτ του Λέτο, μπλόκαρε ο Ιτάνζ.

61′ Ο Τοτσέ στη θέση του Κλέιτον.

52′ Κεφαλιά του Βύντρα έφυγε άουτ.

51′ Σουτ του Κλέιτον έδιωξε σε κόρνερ ο Ιτάνζ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ο Ζέκα μπήκε στην περιοχή δέχτηκε το μαρκάρισμα, έπεσε στο χορτάρι αλλάο Παππάς δεν έδωσε το πέναλτι.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου.

34′ Η πρώτη καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Δυνατό σουτ του Κουίνσι από καλή θέση που πέρασε λίγο άουτ.

28′ Ο Βιτόλο στη θέση του τραυματία Κατσουράνη.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Καρνέζη αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού έδιωξε εντυπωσιακά.

Σέντρα στον αγώνα.

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σαριέγκι, Λέτο, Κουίνσι, Ζεκα (86′ Μαρίνος), Μπιέρσμιρ, Σιμάο, Βύντρα, Κατσουράνης (28′ Βιτόλο), Σπυρόπουλος, Κλέιτον (61′ Τοτσέ).

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τομάς, Φυτανίδης, Τάτος, Επστάιν, Καραγκούνης (64′ Μπάλλας), Γιαννούλης (77′ Πίτου Γκαρσία), Σφακιανάκης (77′ Αναστασάκος), Δημούτσος, Μήτρογλου

Διαιτητής: Παππάς