Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Εργοτέλης 4-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Εκπληκτική παράσταση στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό αλλά και τον Σεμπάστιαν Λέτο. Από νωρίς ο Μπουμσόνγκ έβαλε μπροστά στο σκορ τους πράσινους, ο Λέτο στο 25′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Κατσουράνης ανέβασε το δείκτη του σκορ. Στο 57′ Ο Λέτο με το δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 4-0. 7λεπτη διακοπή υπήρξε στο ματς για ένα πανό εναντίον των πολιτικών.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

83′ Ο Κουίνσι με σούταρε έξω από την περιοχή αλλά αστόχησε.

79′ Ο Μαυρίας στη θέση του Κλέιτον.

78′ Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

77′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης παραλίγο να έβαζε το γκολ… της χρονιάς αλλά το αριστερό σουτ στον αέρα σταμάτησε στο δοκάρι του Πίρσον.

70′ Ωραία κίνηση του Κουίνσι αλλά το διαγώνιο σουτ πέρασε έξω.

68′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία με πρωταγωνιστή τον Ζέκα. Ο Πορτογάλος βρέθηκε απέναντι στον Πίρσον αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

66′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Κατσουράνη.

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουίνσι έκανε εκπληκτική κίνηση, πάσαρε τη σωστή στιγμή στον Ζέκα αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πίρσον.

57′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Λέτο νίκησε τον Πίρσον και έφτασε τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα!

57′ Ο Κυριακίδης στη θέση του Σίλβα Ζούνιορ.

56′ ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Παναθηναϊκού. Ο Χίμπλινγκερ ανέτρεψε τον Λέτο και ο Μήτσιος έδωσε το πέναλτι.

47′ Ωραίο σουτ του Κατσουράνη, ο Πίρσον έπεσε στη γωνία του και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45+7′ τραγικό λάθος του Πίρσον, ο Λέτο προσπάθησε από μακριά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα χωρ΄ςι να τα καταφέρει.

Έχει κάθε λόγο να χαμμογελάει ο Φερέιρα με τα όσα βλέπει ως τώρα. ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

45+5′ Κίτρινη στον Χίμπλινγκερ.

45+2′ Σουτ του Κουίνσι μπλόκαρε ο Πίρσον.

7 λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

44′ Δύο αλλαγές από τον Καραγεωργίου. Κατσικοκέρης και Κουτσιανικούλης στη θέση των Μπούντιμιρ, Φραγκουάλη.

Μετά από 7 λεπτά ο αγώνας συνεχίζεται, αν και το πανό δεν κατέβηκε.

Το πανό δεν έχει κατέβει ακόμη και ο Μήτσιος απειλεί ακόμη και με διακοπή. Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού συνεχίζουν τα συνθήματα κατά των πολιτικών.

37′ Προσωρινή διακοπή στο ματς μέχρι να κατέβει πανό εναντίον των πολιτικών…

36′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Περίπατος για τους πράσινους είναι το ματς. Ο Μαρίνος έκανε τη σέντρα, ο Κουίνσι έπιασε την κεφαλιά και ο Κατσουράνης από κοντά νίκησε τον Πίρσον.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε.

29′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καντέ στη θέση του τραυματία Μπουμσόνγκ.

27′ Άστοχο σουτ του Ρομάνο.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Εξαιρετική συνεργασία Κουίνσι και Κλέιτον έφερε τον Λέτο μόνο του προ κενής εστίας και ο Αργεντινός δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 6ο του φετινό τέρμα.

20′ Ωραία ενέργεια από τα δεξιά του Λεάλ, αλλά ο Καπίνο έδιωξε τη σέντρα σουτ του επιθετικού του Εργοτέλη.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη,. Μετά από κόρνερ, ο Σασιασβίλι βρέθηκε φάτσα με το τέρμα αλλά το αριστερό του σουτ έφυγε απελπιστικά άουτ.

10′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάλ πέρασε άουτ.

9′ Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Μπουμσόνγκ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Λέτο, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, αλλά ο ίδιος παίκτης με δεύτερο εντυπωσιακό άλμα πήρε το… ριμπάουντ και άνοιξε νωρίς το σκορ.

4′ Η πρώτη φάση στο ματς. Ο Λέτο εκτέλεσε το φάουλ, ο Σιμάο έκανε την προβολή αλλά δεν βρήκε τη μπάλα.

Σέντρα στον αγώνα.

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ (29′ Καντέ), Μαρίνος, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Κατσουράνης (66′ Καραγκούνης), Ζέκα, Κουίνσι, Λέτο, Κλέιτον (79′ Μαυρίας).

Εργοτέλης: Πίρσον, Γιοβάνοβιτς, Χίμπλινγκερ, Ρομάνο, Λεάλ, Νταντόμο, Σίλβα Ζούνιορ (57′ Κυριακίδης), Ολίσε, Μπούντιμιρ (44′ Κατσικοκέρης), Φραγκουλάκης (44′ Κουτσιανικούλης), Σασιασβίλι.

Διαιτητής: Μήτσιος