15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 3-0

Ο Παναθηναϊκός πήρε άνετα τη νίκη στον εξ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής και πλέον βρίσκεται 5 βαθμούς πάνω από τον Ολυμπιακό.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Καρνέζης έκανε άλλη μία σπουδαία επάμβαση. Ο Σουμπίνιο βγήκε απέναντι του αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού τον νίκησε στο τετ α τετ.

86′ Φάση διαρκείας για τον Παναθηναϊκό, με το τελικό σουτ του Ζέκα να απομακρύνεται από τον Κυριακίδη.

82′ Ο Μαυρίας στη θέση του Κουίνσι.

78′ Ο Πετρόπουλος στη θέση του Τοτσέ.

74′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο έκανε τη δυνατή σέντρα σουτ, ο Τοτσέ όμως δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.

71′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Βιτόλο και ο Ζαουί αντί του Βασιλείου.

70′ Κίτρινη στον Σπυρόπουλο.

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Τοτσέ βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού και σημείωσε το τέταρτο φετινό του τέρμα. Ο Λέτο έβγαλε την ασίστ στον Ισπανό.

62′ Καλό σουτ του Κουίνσι έφυγε λίγο άουτ.

60′ Παπαδόπουλος και Σάντσεζ στη θέση των Κοιλιάρα, Κουτσόπουλου.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Λέτο σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Τοτσέ την έσπρωξε στα δίχτυα.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Βιάνα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Κίτρινη στον Μαχαίρα.

43′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουίνσι στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Σεριέγκι με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λέτο άνοιξε το σκορ.

32′ Σουτ του Λέτο κόρνερ ο Κυριακίδης.

29′ Ωραίο σουτ του Λέτο, ο Κυριακίδης έδιωξε και ο Τοτσέ δεν μπόρεσε από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

28΄ Ο Παναθηναϊκός ζήτησε πέναλτι όταν ο Λέτο μπήκε στην περιοχή πέρασε τη μπάλα από τον Ιωάννου και αυτός φαίνεται να ρίχνει στο έδαφος τον Αργεντινό.

19′ Ωραίο σουτ του Κουίνσι, έδιωξε σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου έφυγε μόνος του αλλά έκανε κακό πλασέ και ο Καρνέζης έδιωξε σε κόρνερ.

3′ Σουτ του Ζέκα στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

Σέντρα στον αγώνα. Λιγοστός ο κόσμος στο ΟΑΚΑ.

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλντο Φερέιρα): Καρνέζης, Σαριέγκι, Βιτόλο (71′ Καραγκούνης), Τότσε (78′ Πετρόπουλος), Λέτο, Κουίνσι (82′ Μαυρίας), Ζέκα, Μαρίνος, Σιμάο, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος.

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Βιάνα, Μαχαίρας, Κοιλιάρας (60′ Παπαδόπουλος), Βασιλείου (71′ Ζαουί), Αλεξίου, Ιωάννου, Κουτσόπουλος (60′ Σάντσεζ), Μεντί, Πόποβιτς, Σουμπίνιο.

Διαιτητής: Κουκουλάκης