ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τελευταία ενημέρωση: 11.09.2011 | 22:28
Πρώτη δημοσίευση: 11.09.2011 | 19:52

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2 στα 2 και κέρδισε εκτός από τον ΠΑΣ και τον κόσμο του που χειροκρότησε θέρμα στο τέλος τους παίκτες του Φερέιρα.

93' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο έπιασε τη σκαστή κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

92' Ωραία κίνηση του Μπακαγιόκο, ο Κοτσόλης έδιωξε.

91' Αριστερό σουτ του Καραγκούνη το όποιο έφυγε άουτ.

90' Σουτ του Καραγκούνη, έδιωξε ο Κηπουρός.

84' Ο Πετρόπουλος στη θέση του Τοτσέ.

79' Ο Μαυρίας στη θέση του Κουίνσι.

75' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο αυτή τη φορά δεν ήταν άτυχος και με πανέμορφη κίνηση και αριστερό σουτ νίκησε τον Κηπουρό.

74' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

74' ΚΙ ΑΛΛΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο με πολύ όμορφο σουτ σημάδεψε εστία, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι αφού σταμάτησε στο δοκάρι.

72' Ο Καραγκούνης στη θέση του Κλέιτον.

68' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Λάθος γύρισμα του Βύντρα στον Κοτσόλη, ο Μπακαγιόκο πήρε τη μπάλα και πλάσαρε εύκολα τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.

67' Ο Τζάνης στη θέση του Κεϊτά.

66' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κίνηση του Κλέιτον ο οποίος έπιασε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

60' Δυνατό φάουλ του Μπεσέρα, ο Κοτσόλης έδιωξε με γροθιές.

58' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κηπουρός στη θέση του Φεγκρούς.

55' Ο Φεγκρούς βγήκε από την περιοχή και έδιωξε την μπάλα προ του Τοτσέ, αλλά αυτή έφτασε στον Λέτο ο οποίος από μακριά δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα. Πεσμένος στο χορτάρι παραμένει ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ.

49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον εκτέλεσε το φάουλ, ο Κώτσιος βρήκε λίγο την μπάλα και ανάγκασε τον Φεγκρούς να αποκρούσει δύσκολα. Η μπάλα έφτασε στον Τοτσέ αλλά ο Ισπανσός αστόχησε από πολύ καλή θέση.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44΄ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον έβγαλε μόνο του τον Τοτσέ και αυτός ολοκλήρωσε ιδανικά τη φάση.

39' Κόρνερ του Λέτο, ο Μπουμσόνγκ πήρε την κεφαλιά η οποία βρήκε στον Φεγκρούς και πέρασε λίγο πάνω από την εστία.

38' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βιτσέντι.

34' Κεφαλιά του Μπεσέρα η οποία πέρασε πάνω από την εστία του Κοτσόλη.

33' Φάουλ του Λέτο που κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

31' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.

27' Ο Ντε Βιτσέντι με κόρνερ θέλησε να αιφνιδιάσει τον Κοτσόλη, με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να διώχνει.

20' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ στη θέση του Λίλα.

14' Ωραία επίθεση του ΠΑΣ, με τον Πατσατζόγλου όμως να πιάνει χλιαρά το σουτ και ο Κοτσόλης μπλόκαρε εύκολα.

13' Ο Μπακαγιόκο από καλή θέση έπιασε το αριστερό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

9' Ο Μπεσέρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έλειψε να μπερδέψει τον Κοτσόλη ο οποίος έδιωξε με δυσκολία.

7' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σαριέγκι με περίεργο τρόπο, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Κατσουράνης μετά το γκολ κράτησε ένα μπλουζάκι που είχε μήνυμα προς τους Νίνη, Χριστοδουλόπουλο: "Λάζαρε, Σωτήρη σύντομα κοντά μας"

4' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα έπιασε το δυνατό σουτ, ο Φεγρκούς ακούμπησε τη μπάλα η οποία στη συνέχεια βρήκε στο δοκάρι.