ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Άρης 1-0

Ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη χάρη στο γκολ του Λαμπρόπουλου στο 14′ και κράτησε το τρίποντο αν και τελείωσε το ματς με 9 παίκτες. Ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

98′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

95′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννακόπουλο και στον αναπληρωματικό τερματοφύλακα του Άρη, Διούδη.

93′ Σουτ του Γιαννιώτα, απέκρουσε ο Γιαννακόπουλος.

8 λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Ο Αυλωνίτης στη θέση του Γουνδουλάκη.

86′ ΑΠΟΒΟΛΗ. Κόκκινη στον Λαμπρόπουλο και κίτρινες στους Ρόβα, Κουλουχέρη, Παπαζαχαρία.

80′ Ένταση και νεύρα στη Νέα Σμύρνη μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Ο Γιαννιώτας μπήκε στην περιοχή, ο Λαμπρόπουλος έδιωξε τη μπάλα και κινήθηκε προς τον αντίπαλο του ο οποίος έπεσε στο χορτάρι. Αμέσως μπήκαν και οι υπόλοιποι παίκτες στον καβγά ενώ είχα είσοδο στον αγωνιστικό χώρο και των αναπληρωματικών. Ο αγώνας έχει διακοπεί προσωρινά. Στην αρχή της φάσης ο Σπυρόπουλος ήταν πεσμένος στο χορτάρι και οι παίκτες του Άρη συνέχισαν, γι’ αυτό αντέδρασε έντονα ο Λαμπρόπουλος. Αποβλήθηκε ο βοηθός του Ελευθερόπουλου.

74′ Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Σουνά.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκάνη.

67′ Ο Ανδράλας στη θέση του Μενδρινού.

63′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Καμπάνταης είδε απευθείας την κόκκινη κάρτα για κλωτσιά εκτός φάσης στον Παντίδο. Ο παίκτης του Άρη είδε την κίτρινη.

63′ Ο Τσουκάνης στη θέση του Γιαννίτση.

62′ Ο Όκουε στη θέση του Ντούνη

50′ Σουτ του Γιαννιώτα από δύσκολη θέση, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό.

42′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Άρη στο ματς. Ο Καπετάνος εκτέλεσε το φάουλ, ο Γιαννίτσης από πλάγια προσπάθησε να σκοράρει με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

37′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Νταμαρλής στη θέση του Ασλανίδη.

25′ Σουτ με το αριστερό του Γιαννιώτα στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Ασλανίδη.

22′ Σουτ του Ντούνη, μπλόκαρε ο Βελλίδης. Σαφώς ανώτερος ο Πανιώνιος στα πρώτα λεπτά του ματς.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Βελλίδης έδιωξε με δυσκολία.

14′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης μετά από φάουλ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε, ο Βελλίδης απέκρουσε αλλά ο Λαμπρόπουλος από κοντά άνοιξε το σκορ.

Σέντρα στον αγώνα

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννακόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουλουχέρης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης (89′ Αυλωνίτης), Μενδρινός (67′ Ανδράλας), Ντούνης (62′ Όκουε), Αραβίδης, Καμπάνταης

Άρης (Μάκης Κατσαβάκης): Βελλίδης, Γιαννίτσης (63′ Τσουκάνης), Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Καπετάνος, Παπαστεριανός, Γιαννιώτας, Σουνάς (74′ Οικονομόπουλος), Ασλανίδης (37′ Νταμαρλής)

22 Έλληνες παίκτες στο ματς κάτι που δεν έχει συμβεί εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια!