Τετάρτη, 17 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Ατρόμητος 1-2

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Ατρόμητος χάρη στα δύο τέρματα του Κώστα Μήτρογλου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου έφυγε μόνος του απέναντι στον Σιδεράκη, τσίμησε τη μπάλα αλλά αυτή έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Πανιωνίου.

90′ Ο Αμντουλάγιεβ στη θέση του Πιερ.

89′ Κεφαλιά του Όμο, απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ράντμαν.

87′ Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου ο Μάντζιος.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

83′ Ο Κούτσι γύρισε παράλληλα τη μπάλα αλλά ο Γιαννούλης έδιωξε.

81′ Ο Νάστος στη θέση του Τάτου.

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Ντιμπαλά αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά έβαλε και πάλι στο ματς τον Πανιώνιο.

78′ Άστοχο σουτ του Κούτσι από καλή θέση.

73′ Ο Επστάιν στη θέση του Μπρίτο.

69′ Το ματς διακόπηκε για λίγο λόγω αντικειμένου που έπεσε στο βοηθό του Θάνου.

68′ Ο Ντιμπαλά στη θέση του Ρόβα.

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Μήτρογλου με ατομική προσπάθεια, έφτασε απέναντι στον Σιδεράκη και με πλασέ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Όμο αμαρκάριστος από τη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Ράντμαν.

58′ Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Ζουέλα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Μενδρινός στη θέση Γουνδουλάκη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουέλα.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

40′ Διαγώνιο σουτ του Μήτρογλου που έφυγε άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Τομάς.

30′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Πανιωνίου στο ματς. Ο Κούτσι βρέθηκε απέναντι στον Ράντμαν αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Μήτρογλου με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Σιδεράκη.

26′ Κεφαλιά του Σιόβα έδιωξε ο Μπρίτο.

3′ Το πρώτο σουτ του αγώνα από τον Κούτσι, το οποίο κόντραρε και έφυγε κόρνερ.