Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – ΟΦΗ 1-3

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Ο ΟΦΗ συνέχισε τις εκπληκτικές εμφανίσεις του, νίκησε για πρώτη φορά μακριά από την Κρήτη με πρωταγωνιστές τους Σίσιτς, Μάντζιο και βύθισε τον Πανιώνιο. Ο Σίσιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τους Κρητικούς και ο Μάντζιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Μείωσε στο 66′ ο Κούτσι. Ο Σίσιτς στο 80′ σφράγισε τη νίκη της ομάδας του Αναστόπουλου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Κάρολ.

83′ Ο Βερόν στη θέση του Κάλαϊτζιτς.

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Σίσιτς με εξαιρετικό πλασέ νίκησε για δεύτερη φορά τον Ελευθερόπουλο και έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στους Κρητικούς. Εξαιρετική ασίστ του Μάντζιου. Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς για τον πανηγυρισμό του.

79′ Ο Κολοβός στη θέση του Γουνδουλάκη.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα.

77′ Ο Κάταϊ στη θέση του Λόπεθ.

73′ Ο Ρόβας στη θέση του Σουμπίνιο.

71′ O Κούτσι άγγιξε την ισοφάριση αλλά το αριστερό σουτ στην κίνηση από πλάγια θέση κατέληξε στην αγκαλιά του Κάρολ.

67′ Κίτρινη στον Γουνδουλάκη.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Σιόβας με κεφαλιά πάσα μετά από κόρνερ βρήκε τον Κούτσι ο οποίος σκόραρε για τέταρτη φορά φέτος και ξαναέβαλε στο ματς τον Πανιώνιο.

63′ Σουτ του Σάμαρη πάνω από την εστία του Κάρολ.

O Θάνος διακόπτει προσωρινά το ματς για να γίνουν συστάσεις στους φίλους του Πανιωνίου που πέταξαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο.

53′ Κίτρινη στον Σιόβα.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ρόκας και Αυλωνίτης στις θέσεις των Μιλοβάνοβιτς, Πετκάκη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Οι φίλοι του Πανιωνίου αποδοκίμασαν έντονα τους παίκτες της ομάδας τους.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς.

36′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Εξαιρετική κίνηση του Μάντζιου ο οποίος έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, ο Ελευθερόπουλος καθυστέρησε να πέσει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

26′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σίσιτς με το κεφάλι νίκησε τον Ελευθερόπουλο.

25′ Ωραίο φάουλ του Σίσιτς, έδιωξε με το κεφάλι ο Τσότσαλιτς.

20′ Μακρινό σουτ του Σάμαρη που πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κάρολ.

6′ Καλό σουτ του Κούστι με το αριστερό η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.