ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Ολυμπιακός 0-3

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Ο πολύ καλός Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από τη Νέα Σμύρνη και διατηρήθηκε στην κορυφή μαζί με Ατρόμητο και Παναθηναϊκό. Ο Τζιμπούρ με δύο γκολ και ο Μιραλάς διαμόρφωσαν το τελικό 0-3.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91′ Σουτ του Φετφατζίδη από καλή θέση έφυγε λίγο άουτ.

87′ Ο Φετφατζίδης στη θέση του εξαιρετικού Ιμπαγάσα.

80′ Ο Μαρκάνο στη θέση του Τζιμπούρ που χειροκροτείται από τους φίλους του Πανιωνίου.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Μιραλάς.

75′ Ο Μόνχε πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ολυμπιακού και παίρνει τη θέση του Αμντούν.

72′ Ο Αναστασόπουλος στη θέση του τραυματία Κουμορτζί.

68′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Εξαιρετικός συνδυασμός των ερυθρόλευκων με τον Ιμπαγάσα να πασάρει στον Αμντούν και αυτός στον Τζιμπούρ. Ο Αλγερινός επιθετικός δεν είχε πρόβλημα να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

62′ Ο Σέμπρι στη θέση του Ρόκα.

61′ Δυνατό αριστερό σουτ του Ρόκα που πέρασε άοουτ.

56′ Ο Σάμαρης στη θέση του Γουνδουλάκη.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούτσι από δύσκολη θέση έκανε εξαιρετικό διαγώνιο σουτ που
έφυγε λίγο άουτ/

52′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμντούν γύρισε όμορφα στον Τζιμπούρ, ο Αλγερινός με ψαλίδι έψαξε το γκολ αλλά η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Μακούν. Ο Καμερουνέζος με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ο Ολυμπιακός μετά το 20λεπτο κυριάρχησε στη Νέα Σμύρνη και με πρωταγωνιστή τον Ιμπαγάσα που έφτιαξε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, πήγε με σημαντικό προβάδισμα στα αποδυτήρια.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μιραλάς με εξαιρετικό σουτ από την ασίστ του Ιμπαγάσα, νίκησε τον Ελευθερόπουλο.

41′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Πετκάκης κέρδισε την κόντρα, η μπάλα έφτασε λουκούμι στο κεφάλι του Κούτσι αλλά ο επιθετικός του Πανιωνίου δεν σημάδεψε σωστά από πλεονεκτικότατη θέση.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Τζιμπούρ.

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ιμπαγάσα έκανε τη σέντρα και ο Τζιμπούρ σκόραρε από κοντά με κεφαλιά χωρίς να πανηγυρίσει το τέρμα του.

25′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Μακούν αλλά ο τελευταίος αστόχησε στο πλασέ του.

23′ Ο Αμντούν βρέθηκε σε καλή θέση εκτός περιοχής αλλά το σουτ του ήταν άστοχο.

17′ Ο Σιόβας έχασε τεράστια ευκαιρία, αλλά ακόμη κι αν σκόραρε το τέρμα δεν θα μέτραγε αφού ο Έλληνας μέσος του Πανιωνίου ήταν σε θέση οφσάιντ και ο βοηθός σήκωσε τη σημαία.

10′ Σουτ του Κούτσι, ο Κοστάνσο με τριπλή προσπάθεια μπλόκαρε.