ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 1-2 – Επεισόδια μεταξύ οπαδών και ΜΑΤ

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη με τα γκολ των Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη. Ο Εστογιανόφ είχε ισοφαρίσει προσωρινά.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

93′ Ο Σνάουτσνερ στη θέση του Βιεϊρίνια.

91′ Κίτρινη στον Γιόνσον.

89′ Ο Σπαντάτσιο που κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στη θέση του Σαλπιγγίδη.

83′ Από πλάγια ο Γουνδουλακης δεν μπόρεσε να σημαδέψει σωστά.

82′ Ο Κολοβός στη θέση του Κβιρκβέλια.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κουμορτζί τσίμπησε τη μπάλα αλλά ο Κρέσιτς με εκπληκτική επέμβαση κράτησε το 1-2.

80′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εστογιανόφ, έδιωξε δύσκολα ο Κρέσιτς.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Εστογιανόφ.

75′ Ο Μιλοβάνοβιτς στη θέση του Σάμαρη.

74′ Ο Μπαλάφας στη θέση του εκπληκτικού στο δεύτερο μέρος, Ίβιτς.

70′ Προβολή του Αθανασιάδη, άουτ.

64′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης κέρδισε τις κόντρες μέσα στην περιοχή, μετά από κεφαλιά του Αθανασιάδη και με προβολή νίκησε τον Ελευθερόπουλο.

62′ Σουτ του Φωτάκη εύκολα ο Ελευθερόπουλος.

59′ Μακρινό σουτ του Εστογιανόφ, άουτ.

55′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό, διαγώνιο σουτ του Ίβιτς η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

54′ Ο Σαλπιγγίδης πάλεψε με τον Σιόβα μέσα στην περιοχή αλλά ο αμυντικός του Πανιωνίου πρόλαβε και έδιωξε τη μπάλα.

52′ Στην κόντρα ο Σαλπιγγίδης σούταρε, αλλά ο Ελευθρεόπουλος μπλόκαρε. Εκπληκτικός ρυθμός στο ματς.

51′ Δυνατό σουτ του Εστογιανόφ, έδιωξε δύσκολα ο Κρέσιτς.

50′ Κεφαλιά του Αθανασιάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε.

Η αστυνομία άνοιξε κι άλλη θύρα ώστε να χωρέσουν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ.

Υπάρχουν επειδόδια στο πέταλο που φιλοξενεί τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και έτσι το δεύτερο ημίχρονο δεν έχει ξεκινήσει. Τα ΜΑΤ έχουν ρίξει δακρυγόνα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Ίβιτς να σουτάρει αλλά τον Τσότσαλιτς να προλαβαίνει και να βάζει την κόντρα.

39′ Ο Σάμαρης σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

35′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Εστογιανόφ με ασύλληπτο σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

34′ Ο Ελευθερόπουλος μπλόκαρε εύκολα την προβολή του Αθανασιάδη.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει άμεσα δύο τα τέρματα του. Ο Βιεϊρίνια έπιασε το δυνατό σουτ, ο Ελευθερόπουλος έδιωξε και στην επαναφορά ο Αθανασιάδης δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου.

16′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια με εκπληκτικό τακουνάκι πάσαρε στον Αθανασιάδη και ο τελευταίος με ωραίο σουτ νίκησε τον Ελευθερόπουλο.

11′ Κεφαλιά του Κούτσι άουτ.

8′ Κεφαλιά του Κούτσι μετά από σέντρα του Εστογιανόφ, η μπάλα άουτ.

6′ Σουτ του Εστογιανόφ η μπάλα λίγο άουτ.