ΤΕΛΙΚΟ: Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός 1-0

Με γκολ του Γεωργιάδη ο υποβιβασμένος Πανσερραϊκός επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού και του έκανε τη ζωή δύσκολη ενόψει των πλέι-οφ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ με τον Παναθηναϊκό να χάνει σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

67΄Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Μπέλιτς.

62΄Ο Γκοβού στη θέση του Σπυρόπουλου.

52΄Κίτρινη κάρτα ο Λέτο.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης αντί του Μαρίνου.

Ημίχρονο

44΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟ. Μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Ανάκογλου ο Γεωργιάδης θα πλασάρει τον Κοτσόλη δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

39΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Κοτσόλη να διώχνει εντυπωσιακά μετά την κεφαλιά του Πάρκερ.

26΄Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

Μετά από 20 λεπτά οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν φτάσει πιο κοντά στο γκολ με το σουτ του Πάρκερ και την επέμβαση του Κοτσόλη στο 6΄.