ΤΕΛΙΚΟ: Πιερικός – Ολυμπιακός 1-3

Ο Ολυμπιακός πέρασε στη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας εκτός έδρας του Πιερικού με 3-1.
Λήξη αγώνα

90+1΄Καλό σουτ από τον Γιασιτζόγλου, η μπάλα κόρνερ

90′ Τελαυταία αλλαγή για τον Πιερικό. Ο Τσικαδέρης στη θέση του Μπλαζέφσκι

87′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Γέστε

85′ Κίτρινη κάρτα στον Δήμου

79′ Κίτρινη κάρτα στον Δασκαλάκη

76′ Αλλαγή για τον Πιερικό. Ο Πουρτουλίδης στη θέση του Ελευθεριάδη

70′  ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-3.  Πολύ ωραία κάθετη πάσα από τον Γέστε στον Αμπντούν, ο οποίος πλάσαρε τον Καρακούτση κάτω από το σώμα

65′ Κίτρινη κάρτα στον Πουρσανίδη

58′ Δυνατό σουτ του Τόσκα, η μπάλα ψηλά άουτ

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό. Ο Δασκαλάκης έκανε κακή έξοδο σε κόρνερ του Πιερικού, η μπάλα από το σώμα του Ιντζόγλου πήρει κατεύθυνση προς τα δίχτυα, αλλά ο Γέστε -προ της γραμμής- έδιωξε μακριά.

47′ Εκτέλεση φάουλ του Γέστε, ο Καρακούτσης έδιωξε με γροθιές

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης στη θέση του Ιμπαγάσα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κατερίνη

45′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-2. Ο Πάντελιτς πήρε την μπάλα στην περιοχή και ανάμεσα απο 3 παίκτες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

37′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποτουρίδης στη θέση του Μαρκάνο

36′ ΓΚΟΛ για τον Πιερικό, 1-1. Mε κεφαλιά του Ελευθεριάδη, ύστερα από εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματσ στα ίσα

ΦΩΤΟ Newsports

30′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Ο Πάντελιτς ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα

28′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό, σε μαρκάρισμα του Ιντζόγλου στον Μόνχε

19′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Παπαδόπουλο να πιάνει την κεφαλιά απο πολύ κοντά και να στέλνει την μπάλα άουτ

15′ Μπλαζέφσκι μέσα στην περιοχή απο πλάγια θέση, έπιασε το σουτ η μπάλα όμως πέρασε άουτ

9′ Μπερδεύτηκαν Δασκαλάκης με τον Παπαδόπουλο, ο Ιντζόγλου τσίμπησε την μπάλα αλλα την έστειλε άουτ

2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Μοδέστο, κεφαλιά του Αμπντούν εξ επαφής η μπάλα άουτ.

1′ Έναρξη αγώνα

Πιερικός: Καρακούτση, Πουρσανίδη, Γιαζιτζόγλου, Κωτσιόπουλο, Δήμου, Ιντζόγλου, Τόσκα, Κοντέων, Ελευθεριάδη, Πέντα, Μπλαζέφσκι.

Ολυμπιακός: Δασκαλάκης, Μοντέστο Παπάζογλου Αβράαμ , Μαρκάνο, Ορμπάιθ, Ιμπαγάσα, Γέστε, Αμπντούν, Πάντελιτς, Μόνχε