Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Παναθηναϊκός 2-1

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 2-1 στην έδρα του Πλατανιά, σε ματς για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

“Βολές” Αλαφούζου κατά διαιτησίας

ΤΕΛΙΚΟ

90’+3′ Κίτρινη στον Μαραγκουδάκη

90′ Kίτρινη στον Πετρόπουλο

90+1′ Κίτρινη στον Ποτουρίδη

86′ Δεύτερη κίτρινη στον Ζεκά. Έμεινε με 10 ο Παναθηναϊκός

79′ Κίτρινη στον Αγκιλέρα, για διαμαρτυρίες από τον πάγκο

79′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Βελάσκες

76′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Σεϊταρίδη, σηκώθηκε ο Βελάσκες και πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

74΄Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης αντί του Αγκιλέρα

70′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1. Ο Τοτσέ νίκησε τον Κηπουρό από την άσπρη βούλα

70′ Πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού.

63′ Ο Μαραγκουδάκης αντί του Αργυρόπουλου στη δεύτερη αλλαγή των Κρητικών

62′ Πάσα του Σισοκό στον Τοτσέ, που δεν πρόλαβε να σουτάρει όπως έπρεπε και έδωσε το δικαίωμα στον Κηπουρό να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα

60′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκονζάλες στη θέση του Μιρτσέτα

59′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-0. Ο Αναστασάκος ευστόχησε από τα 11 βήματα

58′ Πέναλτι υπέρ του Πλατανιά και κίτρινη κάρτα στον Βύντρα. Δεν υπάρχει πέναλτι στη φάση

50′ Κεφαλιά του Τοτσέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα έκανε ωραία κίνηση έξω από την περιοχή και σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

38′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-0. Βύντρα-Βελάσκες αδράνησαν και ο Ουκάρ από κοντά έδωσε προβάδισμα στον Πλατανιά. με σουτ από διαγώνια θέση μεσα στην περιοχή

34′ Ο Αργυρόπουλος μετά από ωραία πάσα του Μιρτσέτα μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση και σούταρε λίγο άουτ

28′ Δυνατό μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρνέζη

22′ Κίτρινη κάρτα στον Τοτσέ. Κάθετη του Ζέκα στον Τοτσέ που έφυγε από κανονική θέση. Ο βοηθός σήκωσε για οφσάιντ, ο Ισπανός έκανε το πλασέ (έστειλε την μπάλα στα δίχτυα) και γι’ αυτό είδε την κίτρινη κάρτα. Δεν ήταν οφσάιντ ο Τοτσέ

Δυνατά και πιεστικά σε όλες τις μονομαχίες οι παίκτες του Πλατανιά. Ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να φτάσει κοντά στην περιοχή του Κηπουρού εύκολα

13′ Πολύ καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Μιρτσέτα μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Αναστασάκο έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, ο Καρνέζης έδιωξε εντυπωσιακά

10΄Ωραία σέντρα του Σεϊταρίδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και τελικά απομακρύνθηκε από την άμυνα του Πλατανιά