– Να βάλουν τις βάσεις για πρόκριση στους “16” του Γιουρόπα Λιγκ θέλουν οι “ερυθρόλευκοι” που κοντράρονται στην παγωμένη Μόσχα με την Ρούμπιν Καζάν
– Με γκολ του Φουστέρ στο 71΄ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ
– Αποβλήθηκε ο Μέγιερι, έπιασε πέναλτι του Νάτσο ο Κάρολ στο 73΄
– Παρακολουθήστε όλα όσα γίνονται στο Λουζνίκι

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

Πιέζει η Ρούμπιν, δύο λεπτά ακόμα για τα 90΄.

83′ Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Κασάεφ αντί του Ριασάντσεφ.

82΄Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Μάρτινς αντί του Βαλντές.

81΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μοντέστο αντί του Τζιμπούρ.

78΄Σουτ του Μιραλάς, πάνω από τα δοκάρια.

77΄Κίτρινη στον Μαρκάνο.

Το ματς έχει πάρει φωτιά…

76΄Ο Κάρολ έπιασε το πέναλτι του Νάτσο!!!

74΄ Ο Κάρολ αντί του Φουστέρ. Ντεμπούτο για τον Ιρλανδό με την φανέλα του Ολυμπιακού.

73΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΙΕΡΙ! Ο Ούγγρος ανέτρεψε τον Καραντενίζ και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι και κόκκινη κάρτα.

71΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Από το κόρνερ οι αμυντικοί της Ρούμπιν δεν μπορούν να διώξουν και ο Φουστέρ με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

70΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Η κεφαλιά του Τοροσίδη μετά το φάουλ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

69΄Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο.

Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να κρατήσει τη μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο, είναι φανερό πως κάποιοι έχουν ξεμείνει από “ανάσες”.

66΄Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

59΄Η Ρούμπιν έχει ισορροπήσει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

56΄Κίτρινη κάρτα στον Μιραλάς.

50΄Πολύ καλή σέντρα από τον Τοροσίδη, αλλά Μακούν και Τζιμπούρ δεν μπορούν να σπρώξουν τη μπάλα στα δίχτυα.

48΄Ευκαιρία για την Ρούμπιν!
Σε θέση βολής ο Βαλντές, πιάνει εξαιρετικό σουτ, αλλά εξίσου εντυπωσιακή είναι και η επέμβαση του Μέγιερι.

Στο νοσοκομείο της Μόσχας ο Ολαφ Μέλμπεργκ, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας στο 32′. Ο Σουηδός χτύπησε στο κεφάλι και έχει προσωρινή απώλεια μνήμης και θα υποβληθεί σε μια σειρά εξετάσεων για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα της κατάστασής του.

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για την Ρούμπιν. Ο Ανσάλντι αντί του Ντιαντιούν.

Ημίχρονο (Μόνο το γκολ λείπει από τον Ολυμπιακό. Πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο. Έχει απειληθεί ελάχιστα και έχει δημιουργήσει φάσεις για γκολ αλλά τα χαλάει στην τελική προσπάθεια)

Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου.

45΄Από το λάθος του Μπογκέτι ο Τζιμπούρ βρέθηκε σε εξαιρετική θέση αλλά δίστασε να σουτάρει και η ευκαιρία χάθηκε.

ΦΩΤΟ REUTERS

39΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από την κάθετη πάσα του Μανιάτη, ο Τζιμπούρ βγαίνει απέναντι από τον Αρλάουσκις αλλά το σουτ το Αλγερινού κοντράρει την τελευταία στιγμή ο Μπογκέτι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μανιάτης δεν μπορεί να εκματελλευτεί την κακή εκτίμηση του τερματοφύλακα της Ρούμπιν, πιάνοντας αέρα.

34΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάτσο, μπλοκάρει εύκολα ο Μέγιερι.

32΄Δεν άντεξε άλλο ο Μέλμπεργκ. Ο Παπάζογλου αντί του Σουηδού. Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

25΄Αν και αρχικά ζήτησε αλλαγή, ο Μέλμπεργκ επιστρέφει!

23΄Ο Μέλμπεργκ τραυματίστηκε σε σύγκρουση του με τον Μέγιερι και δεν μπορεί να συνεχίσει.

19΄Κίτρινη κάρτα στον Καραντενίζ.

18΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από την πάσα του Τζιμπούρ, ο Χολέμπας κάνει το διαγώνιο σουτ, μόλις άουτ η μπάλα.

16΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μιραλάς και Μακούν έπαιξαν εξαιρετικά το 1-2 αλλά το σουτ του Βέλγου πέρασε παράλληλα απότην εστία.

14΄Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Από την κακή απομάκρυνση του Μπογκέτι, ο Μανιάτης ανενόχλητος σουτάρει με δύναμη αλλά άουτ.

13΄Ωραία προσπάθεια και σουτ από τον Βαλντές,
μπλοκάρει ο Μέγιερι.

5΄Πιο επιθετικός ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα.

1΄Έναρξη αγώνα. Στη σέντρα οι γηπεδούχοι.

Ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία. Στους -12 βαθμούς κελσίου τώρα στο Λουζνίκι. Όλα έτοιμα για την σέντρα.

Ρούμπιν Καζάν (Κούρμπαν Μπερντίεφ): Αρλάουσκις, Κουζμίν, Σέζαρ Νάβας, Μπογκέτι, Σαρόνοφ, Ριασάντσεφ, Νέμοφ, Γκογκντενίζ Καραντενίζ, Νάτσο, Βαλντέζ, Ντιαντουίν.

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε)
: Μέγιερι, Τοροσίδης, Μέλμπεργκ, Μαρκάνο, Χολέμπας, Ορμπάιθ, Μανιάτης, Μακούν, Μιραλάς, Φουστέρ, Τζιμπούρ

Διαιτητής
: Μίλοραντ Μάζιτς (Σέρβια)

12:51 Ελάχιστος κόσμος στις κερκίδες. Περίπου 500 Ρώσοι και 150 Έλληνες σε ένα αχανές γήπεδο. Μπορεί να είναι και αρνητικό ρεκόρ προσέλευσης σε φάση των 32 ευρωπαϊκής διοργανώσης.

12:25 Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο. Η λέξη ζέσταμα, μάλλον, δεν ταιριάζει πολύ με αυτές τις συνθήκες…

12:30 Οι δύο ομάδες δεν έχουν βγει ακόμα για ζέσταμα!

12:25 Περίπου 150 φίλοι των “ερυθρόλευκων” έχουν πάρει ήδη θέση στις εξέδρες.

Γύρω στις 12:00, άνθρωποι της Ουέφα μέτρησαν την θερμοκρασία στο Λουζνίκι και το ματς θα διεξαχθεί κανονικά. – 14 βαθμούς Κελσίου αυτή την ώρα στη Μόσχα.