24oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – ΑΕΚ 3-4

Η Ένωση αγωνίζεται στη Ξάνθη, με σκοπό να κάνει το δυο στα δυο κόντρα στους Ακρίτες, που εντυπωσίασαν κόντρα στον Ολυμπιακό. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης της 2ης αγωνιστικής.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

94′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 3-4. Ο Μαρκόφσκι βρέθηκε μόνος του, ύστερα απο εκτέλεση φάουλ απο τα αριστερά και μείωσε σε 4-3

91′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-4. Ο Γκούντγιονσεν βγήκε τετ α τετ με τον Βιβιανί, ο τερματοφύλακας της Ξάνθης απέκρουσε το πλασε του Ισλανδού, ο Κλωναρίδης να πήρε “ριμπάουντ” και έκανετο 4-2

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

90′ Κίτρινη κάρτα στον Γκούνγιονσεν

89′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Μπέλεκ

84′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-3. ο Μάρα μπήκε στην περιοχή της ΑΕΚ, η άμυνα της Ένωσης ολιγώρησε, η μπάλα έφτασε στον Μαρσελίνιο ο οποίος από κοντά μείωσε το σκοτ.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Αραμπατζή

79′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μάρα στη θέση του Σουάνη

75′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-3. Ο Μπέλεκ μπήκε στην περιοχή της ξάνθης γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Γκούντγιονσεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

74′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκούντγιονσεν στη θέση του Λυμπερόπουλου

70′ Ο Ντίκα σκόραρε -έπειτα από κάθετη μπαλιά που δέχθηκε- αλλά (ορθώς) το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ

67′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντίκα στη θέση του Βασιλαάκη

66′ Ο Κάρλος έβγαλε τον Μπέλεκ τετ-α-τετ με τον Βιβιάνι, αλλά ο πορτιέρε την Ξάνθης βγήκε νικητής σε αυτή την μονομαχία

Με δυσκολία φεύγει η μπάλα από την περιοχή της ΑΕΚ μετά τα βολέ του Αραμπατζή. Πολύ δυνατός αέρας!

64′ Σέντρα του Πόι από τα δεξιά, η κεφαλιά-ψαράκι του Μαρκόφσκι πέρασε άουτ

59′ Ο Μαρκόφσκι βγήκε “στην πλάτη” της άμυνας από δεξιά, έφτασε απέναντι στον Αραμπατζή, αλλά το πλασέ που έκανε αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον γκολκίπερ της ΑΕΚ!

59′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κάρλος στη θέση του Γκέντσογλου

57′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Καζάκη

54΄Ο Σουάνης πέρασε με πολύ όμοεφο τρόπο τον Μανωλά, μπήκε στην περιοχή της ΑΕΚ, αλλά λίγο πριν σουτάρει ο Κοντοές του πήρε την μπουκιά από το στόμα

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

52′ Ο Μπέλεκ προσπάθησε να εκμεταλλευθεί την ολιγωρία του Βιβιανί, αλλά γλύστρησε και έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει

50′ Κίτρινη κάρτα στον Βάργκας

48′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο

Έχει μπει δυνατά η Ξάνθη

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Πηγάδια

38′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-2. Κόρνερ του Γκερέιρο, ο Λυμπερόπουλος -αμαρκάριστος- έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα την ξάνθης

32′ Μακρινό σουτ του Μάκου, η μπάλα άουτ. Είχε και αέρα…

29′ Σέντρα του Καζάκη από τα αριστερά, ο Σουάνης δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά υπό την πίεση του Καράμπελα

27΄Ο Γκερέιρο μπήκε στην περιοχή της Ξάνθης, αλλά ο Λυμπερόπουλος δεν είχε καλή ισοροπία, δεν μπόρεσε να σουτάρει δυνατά και οι αμυντικοί έδιωξαν

23‘ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1. Έπειτα από σέντρα του Γκερέιρο από δεξιά, ο Βάργκας έπιασε κάτι σαν ψαλιδάκι και έστειλε την μπάλα -πρώτα στο δεξί δοκάρι κι έπειτα στα δίχτυα! Υπέροχο γκολ του Κολομβιανού

19′ Εκτέλεση κόρνερ του Γκερέιρο, μετά από κακή απόκρουση των αμυντικών της Ξάνθης ο μανωλάς έπιασε το σουτ (από το ύψος του πέναλτι), αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

13′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μαρσελίνιο, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, ξεγέλασε τον Αραμπατζή και κατέληξε στην αριστερή του γωνία

12′ Σέντρα του Κοντοέ από τα δεξιά, ο Μπέλεκ δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά και έτσι η μπάλα έφτασε στα χέρια του Βιβιανί

8′ Πρώτη φάση για την ΑΕΚ. Η κεφαλιά του Λυμπερόπουλου πέρασε άουτ

Δυνατός αέρας στα Πηγάδια.

4′ Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα, για χ΄τυπημα στο κεφάλι (!) στον Πόι