ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Η Βέροια νίκησε με 1-0 τον  ΠΑΣ Γιάννινα (1-0) και έκανε τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

ΛΗΞΗ αγώνα

97′ Κίτρινη κάρτα στον Ολαϊτάν

94′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν

91′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Νικλητσιώτη στη θέση του Τσουκαλά.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά

82′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Τζάνη στη θέση του Ίλιτς.

78′ Αλλαγή για τη Βέροια, με τον Γκερέιρο να παραχωρεί τη θέση του στον Κόστλι.

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Ντάσιο στη θέση του Πατσατζόγλου.

74′ Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια, με τον Βεργώνη στη θέση του Καφέ.

65′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-0. Ο Γεωργέας πέρασε μέσα στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά, γύρισε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Ολαϊτάν σε άδεια εστία, δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Βίλα

61′ Σουτ του Λαϊτάν μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

55′ Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ορέστες στη θέση του τραυματία Μπάρμπα.

Έχει τις αισθήσεις του ο παίκτης. αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο και γνωρίζει το χειροκρότημα. Λογικά ο παίκτης θα πάει στο νοσοκομείο

51′ Το παιχνίδι έχει διακοπεί, πρέπει να γύρισε η γλώσσα του Μπάρμπα, μετά από σύγκρουση με αντίπαλο. Οι γιατροι είναι πάνω απ’ τον παίκτη

48′ Κεφαλιά του Καφέ από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία των φιλοξενούμενων

47′ Δυνατό σουτ του Ολαϊτάν έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Ταμπάσης έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

36′ Σουτ του Ιωάννου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ταμπάσης μπλόκαρε τη μπάλα

35′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου για μαρκάρισμα

34′ Σουτ του Ίλιτς μέσα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Καφέ.

30′ Συρτό σουτ του Ολαϊτάν έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Ταμπάση.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα για σκληρό μαρκάρισμα

16′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ. Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Ντε Βινσέντι στον Γεωργίου, αυτός βγήκε τετ-α-τετ με τον Καντιμοίρη, ο οποίος κατάφερε να κρατήσει το μηδέν για την εστία του.

6′ Μακρινό σουτ του Γκιγιέρμο, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ταμπάση σε κόρνερ

Καλύτερη η Κέρκυρα στο πρώτο πεντάλεπτο

3′ Σέντρα του Ολαϊτάν από τα δεξιά, ο Ταμπάσης μπλόκαρε τη μπάλα σταθερά.