ΤΡΙ-ΑΡΗΣ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη του Έκτορ Ραούλ Κούπερ
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη του Έκτορ Ραούλ Κούπερ, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χαβιέ Κάμπορα ο Άρης επιβλήθηκε του Ατρόμητου στο Περιστέρι με 3-0. Δείτε το βίντεο.

Το ξεκίνημα του ματς δεν προϊδέαζε σε τίποτα την μετέπειτα εξέλιξη του αφού οι Περιστεριώτες έχασαν ευκαιρία με τον Περόνε στο 7΄, ενώ στο 13΄ ο Σαρμιέντο σημάδεψε το δοκάρι του Σηφάκη.

Στην πρώτη του επίθεση στον αγώνα, στο 14ο λεπτό ο Άρης ευτύχησε να προηγηθεί με τον Κάλβο να περνάει τον Μιχαηλίδη και να πλασάρει σε κενή εστία. Οι Θεσσαλονικείς “χτύπησαν” για δεύτερη φορά μετά από 9 λεπτά όταν οι Κάλβο και Κόκε “έκρυψαν” την μπάλα με τον τελευταίο να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Κάμπορα και εκείνος να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτια.

Σαν να μην έφτανε αυτό η ομάδα του Γιώργου Δώνη έμεινε και με δέκα παίκτες στο 27΄, όταν ο διαιτητής Σιδηρόπουλος έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπαζίνσκι. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς αλλά αφού ο Μπρίτο δεν κατάφερε να νικήσει τον Σηφάκη ο Κάμπορα στο 70΄ έγραψε το τελικό 0-3 μετά από ασίστ του Νάτσο Γκαρσία.