13oC Αθήνα

Τελικό αποτέλεσμα: ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-2

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Η ΑΕΚ επέστρεψε από την κόλαση και κατάφερε τουλάχιστον να πάρει την ισοπαλία 2-2 από τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ. Εκπληκτικό ματς, με 4 πολύ όμορφα γκολ, 2 δοκάρια και 2 φάσεις πέναλτι για τις οποίες φωνάζει δικαίως η ΑΕΚ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

93′ Ο Κονσεϊσάο στη θέση του Κερ.

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

87′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Απίστευτο γκολ του Σκόκο.

84′ Ο Ριμκεβίτσιους στη θέση του Ροτζέριο.

83′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Πολύ όμορφη κεφαλιά του Τζιμπούρ στα δίχτυα του Ντεγκρά.

81′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Φορτούνης με εκπληκτικό σουτ διπλασιάζει τα γκολ του Αστέρα.

78′ Κίτρινη στον Ουριμπάρι.

77′ Ο Έντερ στη θέση του Μπλάνκο.

73′ Κεφαλιά του Λυμπερόπουλου λίγο άουτ.

68′ Ο Φορτούνης στη θέση του Αράς.

67′ Ο Σκόκο με ωραίο σουτ προσπάθησε να νικήσει τον Ντεγκρά αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα αντέδρασε σωστά.

63′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα. Ο Ρούμπιλ απέναντι στον Αραμπατζή σημάδεψε το δοκάρι.

63′ Ο Λυμπερόπουλος στη θέση του Λαγού. Κάκωση στο γόνατο η πρώτη διάγνωση για τον τραυματισμό του Λαγού.

60′ Ο Μπλάνκο μπήκε στην περιοχή αλλά ο Ντεγκρά τον πρόλαβε.

55′ Ο Λεονάρντο στη θέση του Μπερνς.

51′ Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, λίγο άουτ.

50′ Κίτρινη στον Αράς.

49′ Ο Γκέντσογλου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής έδωσε φάουλ εκτός.

47′ Κεφαλιά του Τζεμπούρ στην αγκαλιά του Ντεγκρά.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Κίτρινη στον Νασούτι.

43′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Αράς με εκπληκτικό σουτ ανοίγει το σκορ.

29′ Κι άλλο σουτ του Ροτζέριο, εύκολα ο Αραμπατζής.

26′ Σουτ του Ροτζέριο μπλόκαρε ο Αραμπατζής.

23′ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Εξαιρετική πάσα από τον Γκέντσογλου, ο Τζιμπούρ έκανε το κοντρόλ, ο Μπερνς έπιασε το σουτ στην κίνηση και σημάδεψε το δοκάρι.

Μετά τα πρώτα 15 λεπτά η ΑΕΚ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της,

22 Η ΑΕΚ ζητάει διακαιολογημένα πέναλτι, αφού ο Λαδάκης έριξε στο έδαφος τον Μανωλά.

21′ Το σουτ του Σκόκο, κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι ρου Ντεγκρά.

19′ Καλό σουτ του Μάκου λίγο έξω από την εστία του Ντεγκρά.

Η ΑΕΚ δεν έχει ξεκινήσει καλά στο ματς. Ο Αστέρας στέκεται καλύτερα στο γήπεδο και έχει φτάσει δύο φορές με αξιώσεις στην περιοχή του Αραμπατζή.

15′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φυτανίδη άουτ.

8′ Ο Μπαστία κόντραρε τον Μανωλά μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Πατσατζόγλου, Νασούτι, Μανωλάς, Τζεμπούρ, Μάκος, Μπλάνκο (77′ Έντερ), Λαγός, Μπερνς (55′ Λεονάρντο), Σκόκο, Γκέντσογλου

Αστέρας Τρίπολης: Ντεγκρά, Αργυρόπουλος, Ουριμπάρι, Φυτανίδης, Μπαρτολίνι, Μπαστία, Λαδάκης, Κερ (93′ Κονσεϊσάο), Ρούμπιλ, Αράς (68′ Φορτούνης), Ροτζέριο (84′ Ριμκεβίτσιους)