Τρίτη, 23 Απρ.

Τέλος στα ευρωπαϊκά όνειρα για τον Άρη

ΦΩΤΟ REUTERS

Στους “32” του Γιουρόπα Λιγκ σταμάτησε η ευρωπαϊκή πορεία της ομάδας της Θεσσαλονίκης, που ηττήθηκε 3-0 από την Σίτι, στο Μάντσεστερ. Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE TOY ΑΓΩΝΑ

Ο Ιταλός τεχνικός της αγγλικής ομάδας, Ρομπέρτο Μαντσίνι, μετά το 0-0 στη Θεσσαλονίκη εμφανίστηκε πολύ “διαβασμένος” και η Σίτι άνοιξε το σκορ από νωρίς. Μόλις στο 7ο λεπτό, ο Ντζέκο εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λαζαρίδη και νίκησε τον Σηφάκη, κάνοντας το 1-0.

Πριν περάσουν δύο λεπτά, ο Βόσνιος επιθετικός “ξαναχτύπησε”, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, μετά την πάσα του Τέβες.

Ο Άρης δεν απείλησε, παρά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, που πλησίασε την εστία των γηπεδούχων, οι οποίοι στη συνέχεια έλεγξαν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουμε στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχασε τον έλεγχο και παρά  το γεγονός ότι ο Άρης εμφανίστηκε πιο δραστήριος, δέχθηκε την χαριστική βολή από τον Γίαγια Τουρέ στο 75ο λεπτό, που “σφράγισε” με το 3-0 την πρόκριση της Σίτι στους “16” της διοργάνωσης.