Το ξύλο της χρονιάς

Απίστευτες συμπλοκές με πρωταγωνιστές ποδοσφαιριστές, οπαδούς και αστυνομικούς στον πρώτο τελικό Κυπέλλου του Περού. Δείτε το βίντεο.

Λεόν ντε Χουανούκο και Ουνιβερσιδάδ Σαν Μαρτίν άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς του τελικού Κυπέλλου στο Περού, με το σκορ στον πρώτο αγώνα να είναι 1-1, όμως η αλήθεια είναι πως αυτοί οι λογαριασμοί δεν είναι μόνο αγωνιστικοί.

Αιτία το γεγονός πως οι παίκτες των δύο φιναλίστ πρωταγωνίστησαν σε έναν απίστευτο καυγά στο 33ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ήταν δε τέτοια η έκταση που πήραν τα επεισόδια ώστε να διαρκέσουν για αρκετά λεπτά και να χρειαστεί η επέμβαση της αστυνομίας για να σταματήσει η δυσφήμιση του αθλήματος. Ο διαιτητής έδειξε την κόκκινη κάρτα σε τέσσερις ποδοσφαιριστές και το ματς συνεχίστηκε κανονικά.