Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΚΑΙΡΟΣ ΑΘΗΝΑ· ΟΣΚΑΡ 2017· ΜΠΛΟΚΑ ΑΓΡΟΤΩΝ 6 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Το ματς της χρονιάς στην επανέναρξη της Μπουντεσλίγκα (VIDEO)

Τελευταία ενημέρωση: 19.01.2013 | 00:05
Πρώτη δημοσίευση: 19.01.2013 | 00:05

Το πρώτο παιχνίδι της Bundesliga μετά την τρίμηνη διακοπή της ήταν εκπληκτικό, αφού η Σάλκε επιβλήθηκε 5-4 του Ανόβερου. 8 γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο που ήταν το πιο παραγωγικό του πρωταθλήματος από το 1982!

Ο χορός των γκολ άργησε να ξεκινήσει, καθώς ο Τζέφερσον Φαρφάν άνοιξε το σκορ με εν κινήσει βολέ στο 44ο λεπτό, ενώ ο Τζούλιαν Ντράξλερ βγήκε νικητής στο τετ α τετ με τον Ρον-Ρόμπερτ Τσίλερ και έκανε το 2-0.

Ακολούθησε ένα "τρελό" εικοσάλεπτο, μέσα στο οποίο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και οι γηπεδούχοι ξαναπήραν προβάδισμα δύο τερμάτων προτού ο Σάμπολτς Χούστι μειώσει σε 4-3 με κοντινή βολίδα.

Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 88ο λεπτό όταν ο, κορυφαίος σήμερα, Λιούις Χόλτμπι σκόραρε στην αντεπίθεση, ενώ το Ανόβερο αρκέστηκε στο ωραιότερο γκολ της αναμέτρησης (εκπληκτικό ανάποδο-ψαλίδι του Μαμέ Ντιούφ στις καθυστερήσεις).