Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 10 Αθήνα Αναλυτικά

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας
ΦΩΤΟ NEWSPORTS
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 10.11.2011 | 13:18
Πρώτη δημοσίευση: 10.11.2011 | 13:18

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδα για τις τρεις φάσεις του θεσμού, με τις ομάδες τις Football League 2 και της Football League αντίστοιχα να συμμετέχουν στη Β΄φάση και αυτές της Σούπερ Λίγκας στην Δ' φάση.

Τα παιχνίδια θα είναι μονά (μόνο στους ημιτελικούς θα είναι διπλά), ενώ θα γίνονται στην έδρα της ομάδας που βρίσκεται σε μικρότερη κατηγορία.
 
Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας:
 
Β’ Φάση
 
1. Απόλλων Καλαμαριά – Αναγέννηση Επανομή
2. Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός
3. Αστέρας Μαγούλας – Καλλιθέα
4. Βατανιακός – Αγροτικός Αστέρας
5. Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή
6. Ζάκυνθος – Πιερικός
7. Καλαμάτα – Φωκικός
8. Κεραυνός Γλυφάδας – Καλλονή
9. Μέγας Αλέξανδρος Ηρ. – Εθνικός Αστέρας
10. Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος
11. Οδ. Αναγέννησης Σερρών – Πλατανιάς
12. Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πανσερραϊκός
13. ΑΕ Πόντιοι Κατερίνης – Βύζας Μεγάρων
14. Προοδευτική – Αναγέννηση Γιαννιτσών
15. Ρούβας – Λάρισα
16. ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας
17. Τύρναβος – Βέροια
18. Νικητής Εθνικός Γαζώρου-Αετός Σκ. – Ηρακλής Ψαχνών
 
Γ' Φάση
 
19. Νικητής 18 – Νικητής 6
20. Νικητής 3 – Νικητής 17
 
Δ' Φάση
 
21. Νικητής 1 – Ατρόμητος
22. Νικητής 2 – Άρης
23. Νικητής 4 – Παναθηναϊκός
24. Νικητής 5 – ΟΦΗ
25. Νικητής 7 – ΑΕΚ
26. Νικητής 8 – Πανιώνιος
27. Νικηκής 9 – ΠΑΟΚ
28. Νικητής 10 Λεβαδειακός
29. Νικητής 11 – Κέρκυρα
30. Νικητής 12 – Εργοτέλης
31. Νικητής 13 – SKODA Ξάνθη
32. Νικητής 14 – Αστέρας Τρίπολης
33. Νικητής 15 – Παναιτωλικός
34. Νικητής 16 – ΠΑΣ Γιάννινα
35. Νικητής 19 – Ολυμπιακός
36. Νικητής 20 –Δόξα Δράμας
 
Η Β’ φάση θα πραγματοποιηθεί το τριήμερο 22-23-24 Νοεμβρίου. Η Γ’ φάση στις 7 Δεκεμβρίου και η Δ’ φάση το τριήμερο 20-21-22 Δεκεμβρίου.
 
Ο νικητής της αναμέτρησης Αστέρας Μαγούλας - Καλλιθέα θα αντιμετωπίσει το νικητή της αναμέτρησης Τυρναβος – Βέροια και ο νέος νικητής που θα προκύψει θα αντιμετωπίσει την Δόξα Δράμας.

Ο νικητής της αναμέτρησης Εθνικός Γαζώρου – Αετός Σκύδρας θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Ψαχνών, ο νέος νικητής που θα προκύψει θα αντιμετωπίσει την ομάδα που θα επικρατήσει στην αναμέτρηση Ζάκυνθος – Πιερικός και ο νικητής αυτών των αναμετρήσεων θα παίξει με τον Ολυμπιακό.


   Διαδώστε αυτό το άρθρο
close button

Κάντε Like: Newsit.gr στο Facebook