Παρασκευή, 29 Μαρ.

“Αγγαρεία” στη Φυλή

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 από τον Θρασύβουλο σε φιλικό αγώνα προβληματίζοντας για ακόμα μία φορά με την εμφάνιση της.

Η Ενωση ηττήθηκε από την ομάδα της Φυλής με 1-0, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι πολλοί πρωτοκλασάτοι ποδοσφαιριστές (όπως για παράδειγμα οι Αργεντίνοι) έδειξαν συμπεριφορά αγγαρείας με αποτέλεσμα να εξοργίσουν ουκ ολίγες φορές τον Ντούσαν Μπάγεβιτς.

Αυτά που κρατάμε είναι η πολύ καλή εμφάνιση του Πάπα Μπούμπα Ντιόπ, ο οποίος πάνω απ’ όλα έδειξε επαγγελματίες, οι επίσης καλές εμφανίσεις των νεοαποκτηθέντων Νασούτι και Πατσατζόγλου, αλλά και η κακή -εκτός κλίματος- εικόνα που έδειξε ο Ντατόμο, ο οποίος μάλλον δεν θα δει ακόμη θέση στην ενδεκάδα και ο Μπάγεβιτς θα εμπιστεύεται τον Λαγό.
Αξίζει να σημειωθεί πως για 60 λεπτά ο Πατσατζόγλου έπαιξε στόπερ δίπλα στον Νασούτι με τον Αργυρίου να παίζει στα δεξιά της άμυνας, ενώ στη συνέχεια ο “Πάτσα” πήγε στη φυσική του θέση. Επίσης, μετά από πολύ καιρό είδαμε να επιστρέφει ο Γκερέιρο.Τέλος, για την ιστορία, το γκολ που έκρινε το φιλικό της Φυλής σημείωσε στο 35ο λεπτό ο Ζαχαρόπουλος μετά από άστοχη έξοδο του Σάχα.

Στο 83ο λεπτό ο Γρηγόρης Μάκος χτύπσε στο αριστερό του πόδι και αποχώρησε υποβασταζόμενος.